امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83943
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: متولیان فرهنگی باید بررسی کنند و ببینند که کجا به دستورات و هشدارهای مقام معظم ...

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: متولیان فرهنگی باید بررسی کنند و ببینند که کجا به دستورات و هشدارهای مقام معظم رهبری عمل نکرده‌اند و باید رهنمود‌های رهبری را در عرصه فرهنگ و به ویژه در مقوله کتاب و کتابخوانی و کتاب‌های سالم اجرایی کنند.

وی افزود: همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند فرهنگ حاشیه سیاست و اقتصاد نیست و من معتقدم که فرهنگ حاشیه مدیریت نیز نیست و باید همه برنامه‌های مسئولان نظام رویکرد فرهنگی داشته باشد به طوری که ما اکنون در کشور نیاز به مقاومت فرهنگی و ساخت فرهنگ بر پایه ایمان و تقوا داریم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در مسائل فرهنگی از ظرفیت‌های حوزه و دانشگاه استفاده کنیم تصریح کرد: در حال حاضر به پیشروی فرهنگی و فتح فرهنگی در کشور نیازمندیم و برای عملی‌ کردن این کار‌ها باید جبهه انقلاب اسلامی با حرکت نیروهای خودجوش و انقلابی در صحنه حاضر شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: من فکر می‌کنم که ماموریت فرهنگی دولت یازدهم باید حرکت بر پایه مدیریت جهادی برای جلوگیری از رخنه فرهنگی باشد، یعنی‌‌ همان هشداری که مقام معظم رهبری فرمودند که رخنه فرهنگی با سبد کالا پر نمی‌شود بایستی مورد توجه جدی دولت یازدهم قرار گیرد.

وی گفت: مبنای تحول فرهنگی تحول در علوم انسانی است و اینکه بعضی از مسئولان دولت یازدهم می‌گویند علوم انسانی اسلامی و غیر اسلامی نداریم این جای تعجب است زیرا حرکت اسلامی‌سازی علوم انسانی یک حرکت بنیادین و پایه‌ای است که فلسفه شکل‌گیری ستاد انقلاب فرهنگی در دوران امام راحل و بعدش شکل‌گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی اسلامی کردن علوم انسانی است.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه گفتن این سخنان نشان‌دهنده این است که یا گوینده این‌گونه سخنان با اسلام آشنایی خوبی ندارد و یا با علوم انسانی اسلامی آشنا نیست افزود: نباید با خودباختگی با مقوله علوم انسانی مواجه شویم و باید در عرصه کتاب نیز مدیریت فرهنگی به شکلی باشد که با چاپ کتاب‌های سالم بتوانیم جریان‌سازی فرهنگی در کشور ایجاد کنیم.
انتهای پیام/72020/ج/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها