امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83957
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
محمد باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها ...

محمد باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: با توجه به رکود تورمی و مشکلات حوزه تولید، دولت نسبت به حذف یارانه‌ حامل‌های انرژی با شیب تند در این مرحله ریسک نکرد، لذا عملاً بودجه لازم برای پرداخت یارانه‌ محقق نخواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید با جرأت و شجاعت بیشتری بحث هدفمندی را پیگیری کرده و آن را به نقطه مطلوب پیش‌بینی شده برساند،‌ اظهار کرد:‌ در عمل، این اتفاق نیفتاد و روند حرکتی هدفمندسازی با شیب کُندی پیش می‌رود.

باقری شیب مناسب برای حذف یارانه‌ حامل‌های انرژی را نه کند و نه تند بلکه میانه عنوان کرد و در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت: مجلس و دولت باید با همکاری یکدیگر نظارت دقیقی بر روند قیمت‌ها در جریان اجرای مرحله دوم هدفمندی صورت دهند، به‌ویژه دولت، می‌بایست وزارت صنعت، معدن و تجارت را به‌طور خاص مأمور کند مانع سودجویی تبه‌کاران شود.

نماینده مردم بناب در مجلس با اشاره به سهم بیشتر مصرف‌کنندگان در برابر بخش تولید از یارانه‌ها تصریح کرد: تا زمانی که این سیاست غلط اول انقلاب را ادامه می‌دهیم به نتیجه مطلوب و مورد نظر از هدفمندی یارانه‌ها نخواهیم رسید.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار