امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83960
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
ناصر عاشوری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مجلس، خود را به ...

ناصر عاشوری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مجلس، خود را به همکاری با دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مکلف می‌داند،‌ گفت: ما از دولت انتظار داشتیم در این عرصه، قانون را اجرا کند.

وی با یادآوری بخشی از عملکرد دولت قبل در اجرای قانون به تشخیص‌ فردی، بیان کرد:‌ به علت شخصی عمل کردن دولت قبل،‌ یارانه کافی به واحدهای تولید پرداخت نشد و در نتیجه تولید کشور آسیب داده و واحدها مجبور به تعدیل نیرو شدند.

عاشوری با اشاره به اینکه مردم و مجلس به حجت‌الاسلام روحانی اعتماد کرده و به او و کابینه‌اش رأی دادند، گفت:‌ هیچ‌کس در ایران گدا نیست و به سمت 45000 تومان دست دراز نمی‌کند، اما شیوه ثبت‌نام برای دریافت یارانه به‌گونه‌ای بود که چنین نشان داد که غالب مردم نیازمندند.

وی با توصیه به دولت برای قاطعیت بیشتر در جریان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: دولت باید این 45 هزار تومان را به‌جای پرداخت نقدی صرف رونق تولید و اشتغال کند، در این صورت اگر از هر خانواده یک نفر هم مشغول به کار شود،‌ خیلی بهتر از این است که همه اعضای خانوده،‌ ماهانه 45 هزار تومان نقداً دریافت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه دولت فعلی هم راه دولت قبل را در هدفمندسازی یارانه‌ها دنبال می‌کند، گفت:‌ درست این بود که هیچ‌کس یارانه دریافت نکند، مگر افراد نیازمند، نه اینکه همه یارانه بگیرند مگر عده قلیلی که انصراف می‌دهند و من به‌عنوان نماینده مردم و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این شیوه را قبول ندارم.

وی ادامه داد: دولت باید تعارف را کنار بگذارد؛ مگر نمی‌گوید که معوقات بانکی بالاست و منابع مالی کشور در جریان مرحله اول هدفمندسازی حیف و میل شده است، پس باید در شیوه آن اصلاحاتی انجام می‌دادند، اما هیچ اصلاحی صورت نگرفته است.

نماینده مردم فومن و رشت در پایان گفت: شیوه کنونی هدفمندسازی یارانه‌ها مانند این است که بخواهیم گوشت قربانی را میان همگان توزیع کنیم و در نهایت نیز به هیچ‌کس چیزی نرسد.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها