امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83964
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر، با اشاره به فرمایشات حضرت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر، با اشاره به فرمایشات حضرت علی(ع)‌ در نهج‌البلاغه اظهار داشت: این کتاب شریف دقیق‌ترین مسائل امت اسلام را به صورت شیوا و قابل فهم بیان کرده است.

وی با اشاره به نامه حضرت علی‌(ع) ‌به مالک اشتر پیش از اعزام به مصر، افزود: آن حضرت در شرایطی منشور حکومتی خود را اعلام کردند که هیچ حکومتی بر اساس قانون اداره نمی‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان با بیان اینکه یکپارچگی امت اسلامی مهمترین دغدغه حضرت علی(ع) بود، خاطرنشان کرد: آن حضرت با اینکه بعد از رحلت پیامبر حکومت را حق می‌دانست، اما برای مصالح امت اسلام سکوت کرد.

نورمفیدی ادامه داد: سکوت حضرت علی(ع) در شرایطی بود عده‌ای بعد از رحلت پیامبر مرتد شده، عده‌ای دیگر ادعای نبوت کرده و دسته‌ای دیگر مخالف خلیفه اول بودند.

به گفته وی امام علی(ع) محور وحدت امت اسلام است و در دوران حیات با برکت خود بعد از رحلت پیامبر با همه خلفا همکاری می‌کرد و به آنها مشورت می‌داد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شرایط امروز جهان اسلام نسبت به گذشته بسیار سخت است و تمامی دشمنان کمر به نابودی اسلام بسته‌اند.

نورمفیدی با بیان اینکه‌ دشمنان برای نابودی اسلام دست به انواع توطئه‌ها همچون آتش زدن قرآن و توهین به پیامبر می‌زنند تا چهره دین را تخریب کنند، تاکید کرد: مسلمانی که این شرایط را درک نکند و آب به آسیاب دشمن بریزد، به پیامبر(ص) و علی(ع) اعتقاد ندارد.

امام جمعه گرگان در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت در بخش سلامت، گفت: پیش از این مردم 30 تا 35 درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کردند، اما از این پس این هزینه‌ها به 10 درصد کاهش می‌یابد.

نورمفیدی با اشاره به درخواست دولت از مردم برای انصراف از یارانه‌ها، ‌خاطرنشان کرد: هدف دولت از این درخواست کمک به بخش تولید و سلامت مردم بود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه نقد با تخریب متفاوت است، از منتقدان دولت خواست تا انتقادات خود را به صورت شفاف و در فضای مسالمت‌آمیز بیان کنند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:‌ برگزاری جلسات با هدف جمع کردن مردم و توهین به دولت نقد نیست، بهتر آن است که انصاف را رعایت کرده و بدون زیرسؤال بردن کسی دولت را منصفانه نقد کنید.

انتهای پیام/83003/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها