امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83969
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محمدودود حیدری بعد از ظهر امروز در دیدار با روسای دانشگاه‌های استان زنجان اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محمدودود حیدری بعد از ظهر امروز در دیدار با روسای دانشگاه‌های استان زنجان اظهار داشت: بسیج دانشجویی یک تشکل دانشجویی است و مقام معظم رهبری اهمیت خاصی برای این مجموعه قائل هستند.

وی بسیج دانشجویی را مجموعه‌ای با روحیه بانشاط و انقلابی دانست و بیان داشت: دانشجویان بسیجی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و...حضور فعالی دارند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه امروز بسیج دانشجویی در عرصه‌های مختلف گام‌های بلندی برداشته است، افزود: امروز جوانان و دانشجویان در معرض مواجهه با موضوعات مختلفی قرار می‌گیرند.

این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان در کنار تحصیل دانش و وظیفه دانشجویی دغدغه‌های دیگری دارند، گفت: دانشگاه متولی تحصیل علم جوانان و دانشجویان است و این دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند.

حیدری با بیان اینکه مهم‌ترین و اصلی‌ترین حلقه، حلقه‌‌ای است که در سطح دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد، تصریح کرد: دیدگاه‌های مختلفی در حوزه اداره امور دانشگاه‌ها وجود دارد.

* دانشگاه محلی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی است

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) دانشگاه را کارخانه انسان‌سازی می‌دانستند، عنوان کرد: محیط دانشگاه محلی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه باید نگاه منطقی به مقوله فرهنگ و پیشرفت صورت گیرد، تصریح کرد: فرهنگ جزء اجزای لاینفک زندگی است و همه باید برای ارتقای آن تلاش کنند.

این مسئول با بیان اینکه برای تحقق این امر نیاز به عزم ملی همه مردم است، گفت: این برنامه‌ها با مدیریت جهادی حاصل خواهد شد.

حیدری متذکر شد: برای بهتر شدن شرایط اقتصادی کشورمان باید در مقابل نظام سلطه به ویژه امریکا بایستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی در کنار تشکل دانشجویی وظایف و اقدامات نهادی دیگری نیز بر عهده دارد، اظهار داشت: امروز بسیج دانشجویی در بسیاری از فعالیت‌ها پیشگام است.

* وجود یک‌هزار و 800 گروه جهادی در دانشگاه‌های کشور

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 800 گروه جهادی در سطح دانشگاه‌های کشورمان وجود دارد، تصریح کرد: دانشجویان بسیجی با همکاری بسیج سازندگی در اردوهای جهادی با روحیه بسیجی از همه توان خود استفاده می‌کنند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته 100 هزار نفر از دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند، افزود: دانشجویان هر ساله استقبال خوبی از این اردوها و بازدید از مناطق عملیاتی دارند.

حیدری در ادامه به وجود مشکلات در بحث بودجه سازمان بسیج دانشجویی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی تا حدی گرفتار برنامه‌محوری شده است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌محوری باید جای خود را به تاثیرگذاری دهد، افزود: بسیج باید دانشجومحور و برون‌گرا باشد.

انتهای پیام/73008/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها