امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83975
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
حسین چمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز از وجود 2 میلیون خانم با بیماری پوکی استخوان، کمبود کلسیم در بین 90 درصد جمعیت کشور و فاصله 230 ...

حسین چمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز از وجود 2 میلیون خانم با بیماری پوکی استخوان، کمبود کلسیم در بین 90 درصد جمعیت کشور و فاصله 230 کیلوگرمی مصرف لبنیات در ایران با اروپا به عنوان استدلال گله خود خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 2 میلیون خانم در کشور از بیماری پوکی استخوان رنج می‌برند که به راحتی و با افزایش مصرف شیر و فرآورده‌هایی آن می‌توان از این بیماری جلوگیری کرد.

وی اظهار کرد: 90 درصد جمعیت ایران کمبود کلسیم دارند به طوری که 50 درصد شکستگی‌ها در کشور آثار جبران‌ناپذیر به دنبال دارد که ناشی از کمبود کلسیم در جمعیت است.

چمنی در عین حال سرانه مصرف لبنیات در کشور را کمتر از 70 کیلوگرم اعلام کرد و گفت: ایران فاصله فاحشی با استانداردهای مصرف سرانه دارد بطوریکه  این رقم در کشورهای اروپایی 300 کیلوگرم و در سوئد 350 کیلوگرم است.

این فعال صنایع لبنی کشور خواستار ترغیب مردم و افزایش حجم شیر و فرآورده‌های آن در سبد غذایی ایرانیان شد و گفت: با این اقدام سلامت جامعه و کشور و در نتیجه بسیاری از هزینه از جمله هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/60002/ی20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها