امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83986
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مجید آراسته پنجشنبه در جشنی که به مناسبت روز جهانی در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: یکی از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مجید آراسته پنجشنبه در جشنی که به مناسبت روز جهانی در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در سال گذشته داشتیم مسئله دارو بود که خدا را شکر مسئولان وزارت بهداشت قول داده‌اند که مشکل تأمین داروهای مورد نیاز بیماران تالاسمی اعم از داروهای تولید داخل و خارج را برطرف کنند.

وی افزود: کسانی که شرایط استفاده از داروهای خوراکی را دارند آن را مصرف کنند و درمان خود را پیگیری کنند و بیمارانی که نیاز به داروهای تزریقی دارند از این داروها استفاده کنند. بخشی از مشکلاتی که ما داریم ناهماهنگی در رابطه با توزیع داروهای مورد نیاز بیماران است.

وی ادامه داد: انجمن تالاسمی آمادگی این را دارد که با کمک مردم وضع توزیع دارو را بهبود بخشد، دوستان ما در وزارت بهداشت قول‌هایی در این زمینه داده‌اند که امیدواریم با برنامه‌ریزی جامع و مدون این امر محقق شود.

آراسته تصریح کرد: بحث دارو خواسته بیماران است. از تولید کنندگان داخلی می‌خواهم که بر کیفیت دارو و اثربخشی ‌آن دقت بیشتری کنند چرا که شأن و جایگاه‌ بیماران تالاسمی بیش از این است.

رئیس هیأت مدیره انجمن تالاسمی گفت: به عنوان مثال اگر من به عنوان شرکت داروسازی در کار خود کوتاهی کنم بر کیفیت زندگی بیماران اثر می‌گذارم.

وی گفت: به نمایندگی از 20 هزار بیمار از این شرکت‌ها می‌خواهم که در تولید داروهای مورد نیاز بیماران تالاسمی دقت بیشتری کنند. اگر آنها به این مهم عمل کنند کیفیت زندگی بیماران بیشتر می‌شود و آنها می‌توانند توانمندی‌های خود را بیشتر نشان دهند.

رئیس هیأت مدیره انجمن تالاسمی خاطرنشان کرد: کشور ما روی کمربند تالاسمی قرار گرفته است اما خدا را شکر تلاش خوبی در جهت کنترل تالاسمی داشته‌ایم.
 
وی گفت: بحث پیگیری درمانی توسط بیماران حائز اهمیت است، خدمات درمانی برای آنها در نظر گرفته شده و این خود بیمار است که باید برای دریافت این خدمات مراجعه کند همچنین مشکلات بیمه و مسکن مهر بیماران در حال بررسی است و تنها نکته‌ای که مهم به نظر می‌رسد همراهی بیماران با پزشکان برای بهبود آنها است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها