امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83987
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر پورفتح‌الله در جشن روز جهانی تالاسمی اظهار داشت: یک هفتم خون اهدایی برای بیماران تالاسمی مورد استفاده ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر پورفتح‌الله در جشن روز جهانی تالاسمی اظهار داشت: یک هفتم خون اهدایی برای بیماران تالاسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد برای همین است که بیماران تالاسمی در برنامه‌های سازمان انتقال خون در اولویت هستند.

وی افزود: در برنامه تهیه خون با حذف لوکوسیت که هزینه سنگینی دارد، برای بیماران تالاسمی در سراسر کشور خون بدون لوکوسیت تهیه می‌شود. بیش از 90 درصد خون مورد نیاز  بیماران تالاسمی با این روش تهیه می‌شود که با وجود اینکه بیمه‌ها حمایت نکردند اما این برنامه را قطع نکردیم تا بیماران تالاسمی از این خدمات بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: بر اساس دستورالعمل باید خون کمتر از 9 روز در اختیار بیماران تالاسمی قرار گیرد. سال گذشته 90 درصد خونی که در اختیار بیماران تالاسمی قرار داده شد کمتر از 5 روز بود.

پورفتح‌الله همچنین در آستانه چهلمین سال تأسیس سازمان انتقال خون ایران پیامی را به مناسبت روز جهانی  تالاسمی در جشن ویژه این بیماران قرائت کرد.

حسن ابوالقاسمی، رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران نیز در این برنامه گفت: عزیزان قدر خودمان را بدانیم و قبل از اینکه از کسی طلب کمک کنیم از خداوند استمداد بجوییم. در مدت 27 سالی که مشغول درمان بیماران تالاسمی هستم شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه بوده‌ام در حال حاضر از هزار تولد تالاسمی در سال به حدود 200 بیمار تالاسمی رسیده‌ایم.

وی افزود: کاهش از هزار به 200 کافی نیست و باید درمان‌های وسیعی برای آنها در نظر بگیریم. مفتخرم که اعلام کنم امروز یکی از کشورهایی هستیم که سالم‌ترین خون را در منطقه داریم. 

ابوالقاسمی تصریح کرد: اگر اکنون ملاحظه می‌کنید که منحنی سنی تالاسمی ما از کشورهای در حال توسعه به کشورهای توسعه یافته رسیده است مدیون همین تلاش‌ها است.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا داروهای مورد نیاز توسط NGO ها تأمین شود.

وی با تأکید بر استفاده از داروهای خوراکی در درمان بیماران تالاسمی گفت: داروهای خوراکی داروهای مؤثری برای درمان تالاسمی هستند و کسانی که به روش‌های قدیمی عادت کرده‌اند باید از این موضوع مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: در هر جایی که باشیم وظیفه اصلی ما کمک به بیماران تالاسمی است و هر چه از دست ما ساخته باشد انجام می‌دهیم.
 
وی گفت: 25 سال پیش وقتی ‌گفتند طول عمر بیمار تالاسمی طبیعی است. مشکل بود تا کسی آن را باور کند اما امروز باور داریم که بیماران تالاسمی حق حیات طبیعی دارند. به بیماران توصیه می‌کنم به توصیه‌های پزشکان توجه کنید و با کمبودها بسازید امید زمانی است که کمبودها را باور داشته باشیم آنچه مهم است امید است که موجب رشد و بهتر شدن کیفیت زندگی ما می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها