امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8399
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز داوودی  مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری صبح امروز یکشنبه با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز داوودی  مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری صبح امروز یکشنبه با حضور در نشست خبری که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، ضمن اشاره به ماه پرفضیلت رجب و خودسازی و آماده شدن در این ماه برای فضیلت الهی اظهار داشت: با مطالعه مرام‌نامه جبهه پایداری و افرادی که در این جبهه مشغول فعالیت هستند احساس کردم که این جبهه در اهداف انقلاب پیش می‌رود و اعضای آن نیز برای انقلاب تلاش می‌کنند،از این رو برای همکاری با آنها احساس وظیفه کردم.

داوودی ادامه داد: بنده در مسئولیت‌های قبلی خود یکسری اطلاعات گردآوری کرده بودم که در تنظیم برنامه این جبهه آن را در اختیار دوستان جبهه پایداری قرار دادم و در این برنامه افرادی از دستگاه‌های اجرایی و اساتید حوزه و دانشگاه با ما همکاری کردند.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری تاکید کرد: محورهای اصلی برنامه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاست داخلی و خارجی تنظیم شده و اهداف آن با اهداف انقلاب یعنی عدالت، مردمی کردن و تبعیت از مواضع به حق و روشن مقام معظم رهبری همسو است.

خبرنگار صدا و سیما از داوودی در خصوص وجه تمایز برنامه جبهه پایداری با سایر اصولگرایان پرسید که وی پاسخ داد: اصولگرایان طیف وسیعی را در بر می‌گیرند و برادران مختلفی در گروه‌های مختلف هستند؛ بسیاری از آنها برنامه خود را مطرح نکرده‌اند و البته برنامه برخی نیز در سایت‌ها موجود است.

داوودی در همین زمینه تصریح کرد: اصولگرایان اهداف مشترکی در زمینه انقلاب اسلامی دارند. از این رو تفاوت چندانی در این زمینه دیده نمی‌شود و فقط در جزئیات و مسائل ریزتر ممکن است تفاوت باشد.

مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری عدالت و مردمی کردن و همگانی کردن فعالیت‌ها را در ابعاد فرهنگی یکی از اولویت‌های جبهه پایداری در برنامه دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: ما سعی کرده‌ایم که سایر برنامه‌هایمان نیز در راستای اهداف فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مبارزه با مفاسد از برنامه‌های اصلی جبهه پایداری است و در واقع دولت یازدهم باید در مقابل مفاسد تحمل‌ناپذیر باشد.

داوودی استفاده از ابزار اقتصادی و اجتماعی را برای رفاه مردم از دیگری سیاست‌های جبهه پایداری برشمرد و گفت: در سیاست‌هایی که از سوی دولت اجرا می‌شود ممکن است گروه‌هایی بیشتر و برخی کمتر منتفع شوند در حالیکه ما منتفع شدن گروه‌های محروم را دنبال می‌کنیم.
داوودی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای در بعد فرهنگی به عنوان مثال گشت ارشاد و تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها دارید گفت: بحث‌های فرهنگی نیز از اولویت‌ برنامه‌های ماست و ما مسائل فرهنگی و سیاست‌های آن را هم باید از متن اسلام، احادیث و آیات قرآن کریم استخراج و عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: برای اجرای سیاست‌های فرهنگی معیارها و ضوابطی که در اسلام برای اجرا در نظر گرفته شده را مورد توجه قرار خواهیم داد؛ قطعا در جامعه با موضوعاتی مواجهه هستیم که نحوه برخورد، باید طبق توجه به اهداف ظریفانه و هنرمندانه باشد.
مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری با تاکید بر اینکه ما برای اجرای سیاست‌های فرهنگی با انسان و موجوداتی دارای احساس مواجه هستیم تصریح کرد: ما با تعدادی اجسام فیزیکی روبرو نیستیم، بنابراین مجددا تاکید می‌کنم که نحوه اجرا در مسائل فرهنگی باید ظریفانه و هنرمندانه باشد و اگر می‌خواهیم معیارهای اسلامی شناخته و عملیاتی شود و مردم نیز این معیارها را با دل و جان دنبال کنند، باید بیش از این کار کنیم.
داوودی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر اصولگرایان روی کاندیدای دیگری اجماع کنند شما برنامه‌های اقتصادی خود را در اختیار آن شخص قرار خواهید داد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: برنامه ما از لحاظ کیفی و فنی به گونه‌ای است که از کسانی که دارای مدارک دکترای اقتصاد، جامعه‌شناسی و سیاسی هستند و همچنین از نظر مدارج علمی سطح قابل قبولی دارند، استفاده شده است و اغلب این افراد افرادی هستند که در اجرا و تدوین برنامه پنجم درگیر بوده‌اند و ما از دستگاه‌های اجرایی و همچنین از کارشناسان به کرار استفاده کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه در برنامه خود  لحاظ کیفی آنچه در وسعمان بود انجام دادیم تاکید کرد: ما از روز اول هم گفتیم که می خواهیم برای نظام کار کنیم، بنابراین این برنامه هم برای نظام است و جبهه پایداری نیز اهداف را روشن کرده اما اگر کاندیدای جبهه پایداری رای نیاورد و عزیز دیگری توانست آرا را به خود اختصاص دهد و رئیس‌جمهور دولت یازدهم شود، این برنامه‌ها را در اختیار وی قرار خواهیم داد.
مسئول تدوین برنامه دولت یازدهم جبهه پایداری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه فوری‌ترین برنامه اقتصادی در برنامه شما چیست گفت: ما الان یکی از مسائلی که با آن روبرو هستیم تورم بالاست و این مسئله فشار زیادی را به مردم وارد کرده است.
داوودی اضافه کرد: بیکاری و اشتغال در جوانان از جمله مواردی است که ما در کوتاه مدت به دنبال آن هستیم و همچنین در صدد هستیم تا تورم و معیشت مردم را سر و سامان دهیم و زمینه‌های لازم برای رشد و تولید و فعال شدن واحد‌های تولیدی و اشتغال ناشی از آن را دنبال کنیم. برای تحقق این اهداف برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.
وی سیاست‌های ارزی را از اولین و مهمترین اولویت‌ها، برای تحقق رشد، تولید و اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: ما باید در سیاست‌های ارزی خود بازنگری دیگری داشته باشیم و در جهت تصویب و جلوگیری از نوسانات پیش خواهیم رفت چرا که باید با توجه به ساختار‌های موجود و تاثیری که ارز بر روی شاخص‌های اقتصادی دارد در اولویت قرار بگیرد.
معاون اول دولت نهم افزود: امروز در کشور ۴۶۰ هزار میلیارد نقدینگی وجود دارد که ما رشد ۲۰ درصد در سال ۹۱ را مشاهده کردیم؛ واحد‌های تولیدی به ویژه واحد‌های کوچک سهم بالایی از نظر تعداد و اشتغال‌زایی دارند اما این تناقض وجود دارد که حجم نقدینگی بسیاری مشاهده می‌شود و واحد‌های تولیدی نیز از سوی دیگر مشکل نقدینگی دارند. باید ساختار های توزیع و تخصیص نقدینگی به سمتی هدایت شود که واحد‌های مولد بتوانند به تسهیلات دست یابند.
داوودی در خصوص واحد‌های تولیدی بزرگ نیز گفت: واحد‌های بزرگ تا سال قبل ۸۰ درصد ظرفیت‌های خود را فعال کرده‌ بودند اما متاسفانه چند وقتی است که با مشکلات بالایی دست و پنجه نرم  می‌کنند و این ظرفیت‌ها تا ۵۰ درصد کاهش داشته اما ما معتقدیم برای اشتغال‌زایی باید واحد‌های کوچک را مدنظر قرار دهیم بنابراین در صددیم تا مشکلات ساختاری از نظام بانکی تا توزیع اعتبار را حل کنیم.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها