امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84011
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
سکینه عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در ارتباط با مسائل امنیتی زنان قوانین ما به گونه‌ای است که بخشی از قوانین به خوبی در راستای حمایت ...

سکینه عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در ارتباط با مسائل امنیتی زنان قوانین ما به گونه‌ای است که بخشی از قوانین به خوبی در راستای حمایت از زنان عمل می‌کند اما بخش دیگر نیازمند کار کارشناسی دقیق‌تری است.

وی ادامه داد: باید بر روی یکسری از قوانین مربوط به زنان تغییراتی انجام شود. حتی در برخی از موارد با جابه‌جا کردن چند کلمه می‌توان به این امر مهم کمک کرد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: ما در برخی مواد مربوط به قوانین مدنی ورود پیدا کردیم و کار کارشناسی نیز بر روی آنها انجام شده است ولی نیازمند این است که تغییرات فقهی دیگری نیز در مورد آنها صورت گیرد.

عمرانی ادامه داد: در خصوص تأمین امنیت زنان آن چیزی که ما انتظار داریم این است که مسئولان در چارچوب قوانین اسلامی ورود پیدا کنند و امنیت زنان را بر مبنای تفکرات غربی بررسی نکنند.

وی افزود: در واقع انتظار ما این است که آن چیزی که اسلام در خصوص تأمین امنیت زنان به آن اشاره دارد را مسئولان سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و بعد انسانی و کرامت زن را در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: نباید اقداماتی انجام شود که تنها در جهت جلب توجه غرب باشد بلکه ما باید بدون توجه به هیاهوی غربی‌ها کار خودمان را انجام دهیم.

این عضو فراکسیون زنان با اشاره به اینکه هم اکنون حضور مشاوران زن در دادگاه‌ها اجباری است گفت: اینکه تا چه حدی این قانون هم اکنون اجرایی می‌شود جای بحث و تامل دارد اما به هر حال حضور مشاوران و قضات زن در دادگاه‌های خانواده ضروری است و می‌تواند گام مهمی در جهت تأمین امنیت و احقاق حقوق زنان باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها