امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84031
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ «عیسی قاسم»، رئیس مجلس علمای بحرین بحرین در خطبه‌های نماز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ «عیسی قاسم»، رئیس مجلس علمای بحرین بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز منطقه الدراز تصریح کرد که حرف حکومت این است که «اصلاح و امنیت و مذاکره‌ای در کشور وجود ندارد».

وی در ادامه افزود: زبان حکومت را واقعیت‌های جاری در زندان‌های رژیم می‌گوید و همان زبانی است که برگزاری هرگونه راهپیمایی و تجمع را منع می‌کند و در برابر معترضان از گازهای اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده می‌کند و فراتر از آن کشتار عیان شهروندان و بازداشت پیکرهای شهدا با هدف ساکت کردن خانواده‌های آنان و منع آنها از پیگرد متهمان است.

شیخ قاسم افزود: حکومت تمام درب‌های گفت‌وگو و مذاکره را بسته است و تنها خواهان تسلیم مردم در قبال این واقعیت ظالمانه است و در غیر این صورت هیچ مذاکره‌ای را نمی‌پذیرد، به همین دلیل ما چنین مذاکره‌ای را نمی‌پذیریم و دعوت به آن را فریب و گمراهی افکار عمومی می‌دانیم.

وی درباره کنفرانس گفت‌وگوی تمدن‌ها که هفته گذشته در منامه برگزار شد نیز گفت: زبان حال ما و پیام ما به شرکت کنندگان در این کنفرانس مساجدی است که در بحرین به واسطه نظام تخریب شده‌اند و این زبان گفت‌وگوی نظام است که هیچ‌گاه آن را ترک نکرده است.

شیخ قاسم تاکید کرد:‌ اگر برای شرکت کنندگان در کنفرانس وجود آزادی در این کشور مهم است، باید بدانند که در بحرین تبعیض مذهبی آشکار و عیانی وجود دارد که امکان انکار آن نیست و این امری است که نیاز به اثبات ندارد و اندکی گشت و گذار در موسسات و دستگاه‌های رسمی و مناطق مختلف مسکونی و زندان‌ها همه و همه بیانگر این تبعیض است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار