امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84036
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «عکاظ»، «خالد یوسف» کارگردان مصری و مشاور کمپین تبلیغاتی «عبدالفتاح السیسی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «عکاظ»، «خالد یوسف» کارگردان مصری و مشاور کمپین تبلیغاتی «عبدالفتاح السیسی» نامزد انتخاب ریاست جمهوری مصر با اشاره به سخنان اخیر السیسی مبنی بر سفر به عربستان به عنوان اولین سفر خارجی‌اش در قامت رئیس جمهوری، چنین امری را ناشی از اهمیت بالای عربستان برای مصر و نقش عربی و منطقه‌ای ریاض در آرامش امنیتی، سیاسی و اقتصادی منطقه دانست.

وی درباره نقش مثبت روابط کشورش با عربستان بر روابط کشورهای عربی، مدعی شد که مصر و  عربستان سنگ بنای امنیت منطقه هستند و افزود: این دو کشور اساس و پایه آرامش امنیت و سیاست هستند... این امر رئیس جمهور آینده مصر را به تقویت روابط دو کشور رهنمون خواهد ساخت.

یوسف مواضع اخیر السیسی در قبال عربستان را بیانگر درک السیسی از ضرورت‌های فعالیت‌ کشورهای عربی به منطور تامین منافع مشترکشان خواند و تاکید کرد: وضعیت طبیعی روابط بین مصر و عربستان هماهنگی و اعلام مواضع (مشترک) در قبال تحولات عربی و منطقه‌ای را اجتناب ناگزیر می‌کند.

«محمد مرسی» رئیس جمهور سابق مصر نیز در روزهای پایانی مهلت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری مواضع مشابهی را اعلام کرده بود و عربستان را نخستین مقصد سفرهای خارجی‌اش اعلام کرده بود ولی ریاض خیلی زود به او پشت کرد و ضمن حمایت از نیروهای نطامی، از اقدام ارتش مصر در سرنگونی کابینه اخوان المسلمین و دستگیری مرسی حمایت کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها