امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84041
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
سروان «فراس المحمدی»، از مسئولان نیروی پلیس الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد امروز جمعه اعلام کرد ...

سروان «فراس المحمدی»، از مسئولان نیروی پلیس الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد امروز جمعه اعلام کرد که در جریان عملیات ارتش عراق در استان الانبار ده‌ها تروریست‌ داعشی کشته شدند و نیروهای ارتش و نظامی عراق تلاش دارند، از محور وارد شهر فلوجه شوند.

وی ادامه داد: یگانی از نیروهای پاسداران مرزی شهر «هیت» در غرب الانبار تحرکات گروه‌های تروریستی وابسته به داعش که تلاش داشتند، از طریق مرزهای سوریه وارد خاک عراق شود، را رصد کرده و پس از گزارش آن به نیروی هوایی ارتش عراق، این نیرو موفق شد، این کاروان را که شامل 5 خودرو زره پوش حامل انواع تجهیزات نظامی و سلاح برای گروه‌های وابسته به داعش در استان الانبار بود، در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه هدف قرار دهد و منهدم کند.

سروان المحمدی با بیان اینکه در این حمله تمام این کاروان منهدم و عناصر آن کشته شدند، گفت: در میان کشته‌ها «ابو بکر التونسی»، یکی از بارزترین سرکردگان داعش و 2 همراهش که دارای تابعیت تونسی بودند، نیز به چشم می‌خورند.

 

این منبع گفت: ‌تجهیزاتی که این کاروان با خود حمل می‌کرد، انواع موشک‌ها از جمله موشک‌های ضد تانک و انواع توپ بود که تماما منهدم شدند.

همچنین سروان المحمدی گفت که نیروی مشترکی از ارتش و پلیس و نیروهای واکنش سریع عراق موفق شدند، در عملیاتی از سمت شرق و جنوب از سمت منطقه نمایشگاه‌ها و از غرب از سمت منطقه الفلاحات به شهر فلوجه حمله کنند و پیشروی چشمگیری را محقق کنند.

این منبع امنیتی عراقی افزود: گروه‌های مسلح وابسته به داعش و کمیته موسوم به شورای نظامی داعش در فلوجه هم اکنون در برابر نیروهای ارتش و پلیس عراق قرار دادند و امنیت و استقرار شهر فلوجه را تهدید می‌کنند.

از سوی دیگر یک شاهد عینی از اهالی فلوجه به نام «عمر محمود» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد تاکید کرد که از سپیده دم امروز این شهر شاهد حملات موشکی گسترده است و داعشی‌ از مساجد ندای تکبیر سر می‌دهند.

وی افزود: شرایط در فلوجه بسیار سخت شده و همین موجب خروج تعدادی زیادی از خانواده‌ها از شهر مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. این درحالی است که عناصر مسلح داعشی هم اکنون با صورت‌های پوشیده در سراسر شهر پراکنده و در نقاط مختلف شهر مستقر شده‌اند.

این شاهد عینی توضیح می‌دهد که فلوجه هم اکنون با شرایط انسانی سخت و دشواری مواجه است و بسیاری از اهالی حتی غذایی برای خوردن هم ندارند، این درحالی است وضعیت مالی آنها هم اجازه خروج از شهر را به آنها نمی‌دهد و تنها پناهگاه آنها خداست.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار