امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84045
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
شماری از اهالی 2 شهرک شیعی نبل و الزهراء در شمال حلب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق در واکنش به ارسال با ...

شماری از اهالی 2 شهرک شیعی نبل و الزهراء در شمال حلب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق در واکنش به ارسال با تاخیر کمک‌های امدادی پس از مورد حمله قرار گرفتن این کاروان‌ها از سوی گروه‌های مسلح تاکید کردند که آنها نیازی به این کمک‌ها و دیگر کمک‌هایی که قرار است، ارسال شود، ندارند.

این افراد که به صورت تلفنی با خبرنگار فارس گفت‌وگو می‌کردند، تاکید کردند که تنها خواسته ما آزادی تمام افراد ربوده شده است که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

آنها تصریح کردند که اکنون زمان گشودن پرونده ربودشدگان این 2 شهرک است و همان طور که ربودشدگان استان‌های لاذقیه و حلب به موجب توافقنامه حمص آزاد شدند، خواهان آزادی ربودشدگان خود به موجب این توافقنامه هستیم.

اهالی نبل و الزهراء گفتند که آنها از روند رسیدن کاروان‌های کمک رسانی به شهرک‌هایشان بی‌اطلاع بودند و هیچ هماهنگی در این خصوص با شخصیت‌ها و مسئولان این شهرک‌ها صورت نگرفته و ما خبرها را از طریق رسانه‌ها پیگیری و از آنها مطلع می‌شدیم.

آنها تاکید کردند:‌ هدف گرفته شدن کاروان‌های کمک رسانی از سوی گروه‌های مسلح بیانگر میزان ظلم و ستمی است که علیه آنها وارد می‌شود و تاکنون در عمل تنها یک کاروان به دست اهالی رسیده و بر این اساس خبرهای منتشره مبنی بر امکان رساندن دیگر کاروان‌های کمک رسانی به این دو شهرک و گشودن راهی امن برای انتقال آنها را رد کردند.

در خبرها نیز آمده بود که اهالی نبل و الزهراء کاروان کمک‌های امدادی که شامل 12 کامیون حامل مواد غذایی و دارو و تجهیزات پزشکی بود را رد کردند.

دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراء دارای 70 هزار نفر جمعیت هستند که برآورد شده با ارسال این کمک‌ها به هر خانواده یک سبد غذایی خواهد رسید.

این شهرک یک سال و نیم است که در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره به دلایل طایفه‌ای و مذهبی قرار دارند و ارتباط آنها با دنیای خارج قطع شده است.

گروه‌های تروریستی 63 زن و کودک این دو شهرک را طی این مدت ربوده و هم اکنون ماه‌هاست که در اسارت این گروه‌ها به سرمی‌برند. اهالی این دو شهرک خواهان آزادی هرچه سریع‌تر این زنان و کودکان هستند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها