امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84048
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش لبنان در عملیاتی که امروز جمعه بعد از ظهر در منطقه «باب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش لبنان در عملیاتی که امروز جمعه بعد از ظهر در منطقه «باب التبانه»، در شمال شهر «طرابلس» به اجرا گذاشت، ضمن تصرف یک ساختمان متعلق به خاندان «آل شیخ» در این منطقه، یک قبضه توپ و مقداری ذخایر تسلیحاتی را کشف و ضبط کرد.

دو منطقه سنی‌نشین باب التبانه و علوی‌نشین جبل محسن طی ماه‌های گذشته شاهد ناآرامی‌ها و درگیری‌های مسلحانه بوده که به اعتقاد کارشناسان متاثر از بحران سوریه بوده‌اند.

باب التبانه منطقه سنی‌ - سلفی‌نشین طرفدار گروه‌های مسلح تروریستی فعال در سوریه و جبل محسن منطقه علوی‌نشین طرفداران نظام سوریه است و همین تعارض و تضاد دیدگاه‌ها موجب شده تا این دو منطقه هر از چندگاهی شاهد درگیری‌های خونین بین دو طرف باشد.

باب التبانه به دلیل موقعیت جغرافیاییش و هم مرز بودن با سوریه، یکی از روزنه‌های ارسال سلاح و ورود افراد مسلح از طریق سلفی‌های ساکن این منطقه به داخل این کشور است.

ارتش لبنان با انجام چندین عملیات تاکنون تلاش داشته که امنیت در این منطقه را برقرار و کنترل آن را در دست بگیرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها