امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84050
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، آخرین گروه از عناصر مسلحی که تسلیم شدن در برابر ارتش سوریه را رد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، آخرین گروه از عناصر مسلحی که تسلیم شدن در برابر ارتش سوریه را رد کرده و خواهان خروج از حمص قدیم شده بودند، براساس توافقنامه امضا شده وارد منطقه الدار الکبیر در شمال حمص شدند.

همزمان با خروج این عناصر مسلح از حمص قدیم نیروهای ارتش سوریه برای تامین امنیت مناطق و کوی‌های این بخش از شهر حمص از جمله خنثی سازی بمب‌ها و مین‌های کار گذاشته شده از سوی گروه‌های مسلح، وارد این مناطق شدند.

براساس گزارش‌های به دست آمده نیروهای ارتش سوریه در گشت‌زنی‌های خود در این کوی‌ها با شبکه‌ای از تونل‌ها مواجه شدند که عناصر مسلح از آنها استفاده می‌کردند.

همچنین چندین بیمارستان میدانی و گور جمعی کشف شد که هنوز هویت اجساد آنها مشخص نشده است.

با خروج آخرین گروه از عناصر مسلح از بخش قدیمی شهر حمص که تاریخ بنای آن به 3 هزار سال پیش از میلاد باز می‌گردد، ارتش و نیروهای امنیتی سوریه کار تامین امنیت این مناطق را آغاز می‌کنند.

به گفته طلال البرازی، استاندار حمص گروه‌های مسلح تروریستی 70 درصد کوی‌های قدیمی شهر حمص را به طور کامل تخریب و نابود کرده‌اند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار