امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84055
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه که از روز جمعه پس از ورود به آلمان، با «آنگلا مرکل» صدر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه که از روز جمعه پس از ورود به آلمان، با «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور در شهر بندری «ساستیز» دیدار کردند.

مرکل پس از این دیدار که در روز موسوم به «روز اروپا» برگزار شد، گفت طرفین موضوعات مختلف از جمله وضعیت اوکراین و همچنین انتخابات اروپایی که تا دو هفته دیگر برگزار می‌شود، را بررسی کرده‌اند. کاخ الیزه نیز اعلام کرده است که روز شنبه طرفین بیانیه‌ مشترکی در مورد اوضاع اوکراین صادر می‌کنند.

دولت سوسیالیست اولاند از زمان روی کار آمدن، اختلافات زیادی به خصوص در زمینه مسائل اقتصادی در اروپا با دولت محافظه‌کار مرکل داشته است. در حالی که اولاند مدافع سیاست‌های رشدمحور است، مرکل همچنان بر لزوم اعمال سیاست‌های ریاضتی با هدف سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی کشورهای اروپایی مواجه با کسری بودجه بالا تاکید کرده است.

با این وجود روابط طرفین با توجه به بحران اخیر در اوکراین و بالا گرفتن تهدید افزایش قدرت روسیه، در سه ماه اخیر گرم‌تر شده و پاریس و برلین مواضع مشابهی در این رابطه اتخاذ کرده‌اند.

اولاند روز جمعه پس از دیدار غیررسمی با مرکل، گفت می‌خواهد در مورد «اروپای جدیدی که می‌خواهیم با هم بسازیم و در عین حال موضوعات سیاسی مهمتر» بحث کرده و در مورد «اوکراین چاره‌ای بیاندیشیم.»
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار