امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84057
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، به نظر می‌رسد، عرب از دوازه حلب وارد کنفرانس ژنو شده و از آن دروازه هم خارج ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، به نظر می‌رسد، عرب از دوازه حلب وارد کنفرانس ژنو شده و از آن دروازه هم خارج خواهد شد، جایی که گروه‌های مسلح معارض در ابتدا بر 70 درصد آن تسلط دارند. به همین دلیل ژنو خوانده می‌شود. اما هم اکنون نظام و ارتش سوریه اغلب مناطق استراتژیک و حساس آن را در دست دارند، به همین دلیل باید با ژنو خداحافظی کرد.

هم اکنون حلب قدیم از سه طرف در محاصره ارتش سوریه است و عناصر مسلح امکان خروج امن از مناطق تحت تصرف خود را ندارند. این درحالی است که استحکامات نظامی و نیروهای کمکی همچنان راهی این شهر می‌شود تا راه را برای پیروزی ارتش در آن هموارتر کند.

جدیدترین دستاوردهای ارتش سوریه در حلب را باید در آزادسازی منطقه «العامریه» ملاحظه کرد که در اهمیت استراتژیک آن تنها باید گفت که بر 5 منطقه بستان القصر، المشهد، صلاح الدین، راموسه و شهر صنعتی اشراف دارد و تسلط بر آن به معنای تحت نظر داشتن تمام تحرکات تروریست‌ها در مناطق فوق الذکر است.

در شمال و شرق حلب و به طور مشخص منطقه «المسلمیه» نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، کنترل منطقه «کاستلو» را در دست بگیرند که معنای هموار شدن بخش قابل توجهی از راه آزاد سازی زندان مرکزی حلب است.

در بعد استحکامات وتجهیزات نظامی و نیروهای دفاعی باید گفت که شمار زیادی از نیروهای ارتش در قالب کاروان‌های نظامی و با انواع و اقسام تجهیزات نظامی به نیروهای مستقر در حلب ملحق شدند.

در کوی «الزهراء» و به طور مشخص در دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه که از حمله اهداف مورد نظر گروه‌های مسلح برای تصرف در حملات اخیر شمرده می‌شد، منابع میدانی تاکید کردند که اوضاع در آن و در کوی مزبور به سرعت در حال خروج از وضعیت دفاعی و تبدیل به وضعیت هجومی است.

هنگامی‌که گروه‌های مسلح تروریستی جبهه «کسب» را در ریف شمالی لاذقیه گشودند، همزمان با آن اوضاع امنیتی در حلب را نیز به شدت تشدید کردند، به این امید که نتیج مورد نظر خود را در آن محقق کنند، اما تنها شکست و فرار شمار زیادی از تروریست‌های چچنی نصیب آنها شد، تروریست‌هایی که از چون تحقق اهداف مورد نظر را در جبهه کسب غیر ممکن یافتند، راه کمک به تروریست‌های حلب را پیش گرفتند تا شاید گم گشته خود را در حلب بیابند، اما در اینجا و به طور مشخص در آستانه مقر دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه تنها چیزی که یافتند، تخریب روحیه و از بین رفتن معنویاتشان بود تا پس از آن شکست‌های سریالی آنها در کوی‌های هنانو، جمعیت الزهراء و راموسه به دست ارتش سوریه رقم بخورد.

«سلیم حربا»، کارشناس امور نظامی سوریه بر این باور است که اوضاع امنیتی در حلب روز به روز به سمت امنیت بیشتر سوق پیدا می‌کند، به ویژه آنکه ارتش سوریه موفق شد، تمام تلاش‌های گروه‌های مسلح القاعده‌ای و غیر القاعده‌ای مورد حمایت ترکیه و عربستان و قطر در این شهر را ناکام کند.

حربا می‌افزاید: ارتش سوریه هم اکنون نه تنها ابتکار عمل نظامی را در حلب در دست دارد، بلکه این ابتکار عمل در سطوح معیشتی و امنیتی نیز مشاهده می‌شود و این سهمی بسزا در بازگشت زندگی عادی به حلب دارد.

وی ادامه می‌دهد: برخی از گروه‌های مسلح تلاش‌هایی را برای باز پس گیری‌ موقعیت خود در شهر دارند، به همین دلیل حملاتی را از سوی آنها به مناطقی همچون راموسه و العامریه و قطع بزرگراه خناصر مشاهده می‌کنیم، اما ارتش سوریه موفق شد، تمام این تلاش‌ها را ناکام سازد و امنیت این محورها را تامین کند و همچنان به پیشروی خود به سمت زندان مرکزی حلب ادامه دهد که در هم شکستن محاصره آن نه تنها به معنای آزادسازی آن است، بلکه به معنای آزادسازی اردوگاه حندرات نیز می‌باشد.

حربا به همین دلیل تاکید می‌کند که حلب بدون تردید یکی از مناطقی است که در انتخابات آینده ریاست جمهوری سوریه حضور و مشارکت خواهد داشت و برخلاف آنچه برخی تصور می‌کنند، حلب نیازمند نبردی بزرگ برای حضور در انتخابات نیست.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها