امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84087
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اشاره، چند روزی است که فعالیت‌ها و کمپینی بر ضد حضور شیعیان در مدینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اشاره، چند روزی است که فعالیت‌ها و کمپینی بر ضد حضور شیعیان در مدینه منوره شکل گرفته است که موجب انتقاد شدید نویسندگان و فعالان عربستانی شده است و آن را موجب از بین رفتن وحدت ملی عربستان و افزایش کینه بین مردم این کشور می‌دانند.

بنابر این گزارش، این مخالفت‌ها پس از آن صورت گرفته است که چهره‌های دینی، وهابی و حتی دانشگاهی معروفی در عربستان تحت هشتگ « حسینیات _ الشرک _ بالمدینة» در توئیتر علیه شیعیان سخن‌پراکنی کردند.

در صفحه توئیتر منسوب به «ابراهیم الفارس» از اساتید دانشگاه‌های عربستان آمده است: «بعد از انقلاب [امام] خمینی و وعده او به صدور انقلابش به خارج ایران شاهد اقدامات «نخاوله»(شیعیان مدینه) برای اظهار علنی کفرشان در حسینیه‌های شرک در مدینه هستیم»!

در همین حال «منسی حسون» فعال حقوقی عربستانی با بیان اینکه این اظهارنظرها مخالف صریح قانون عربستان است، گفت: در سال 1428 هجری قانونی به نام «نظام جرائم کامپیوتری» تصویب شد که در آن بر حمایت مصالح عامه و اخلاق و ادب تاکید شده است و در بخش علل تعقیب مجرم به «تهمت و افترا و ضرر رساندن به دیگران از طریق وسایل ارتباط جمعی» اشاره شده و افراد مرتکب به چنین عمل‌هایی را قابل تعقیب دانسته است.

وی با بیان اینکه تعقیب مجرمان امری ضروری است به چند ماده از قانون جزایی عربستان اشاره کرد که جرم چنین افرادی را حتمی می‌کند.

انس زاهد نویسنده و چهره رسانه‌ای عربستان با انتقاد از این حرکت خواستار تدوین قانونی علیه اقدامات طائفه‌گرایانه در عربستان شد و گفت: اگر قانونی برای مجازات طائفه‌گری و مقابله با افراد مخل وحدت ملی عربستان تدوین نشود همچنان شاهد این گونه اقدامات خواهیم بود.

وی با انتقاد از نادیده گرفته شدن این اظهارنظرها، افزود: راه‌حل هوشیاری و به یاد داشتن دستور خدا مبنی بر زندگی در کنار با وجود نظارت مختلف است.

این نویسنده عربستان ادامه داد: این توئیت‌ها تحریک صریح و مستقیم بر خشونت است و سکوت دربرابر آنها موجب ادامه یافتن تجاوز آنها می‌شود و رسانه‌ها و مسئولان عربستانی مسئولیت اصلی را در این باره دارند.

به گزارش فارس موج این توئیت‌های در فضای شبکه اجتماعی توئیتر که در کشورهای عربی مورد توجه بسیاری است به حدی رسیده است که برخی از آنان با یکسان دانستن شیعیان و یهودیان خواستار نابودی حسینیه‌های شیعیان به‌ویژه حسینیه و مسجد شیخ العمری شده‌اند.

بر پایه این گزارش این اقدامات در حالی است که شیعیان از بیش از هزار سال پیش در مدینه حضور داشته‌اند و نسب بسیاری از آنان به قبایل اوس و خزرج باز می‌گردد.

همچنین در کنگره استثنایی سازمان همکاری اسلامی در سال 2005 در مکه مکرمه تاکید شده است که مذاهب حنفی، مالکی، شافعی، حنبلی، جعفری، زیدی، اباضی و ظاهری مسلمان بوده و کسی حق تکفیر آنها و تجاوز به مال و ناموس آنها را ندارد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار