امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84101
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امریکا، صهیونیزم، جنگ نرم و... در ادبیات سیاسی پس از انقلاب اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امریکا، صهیونیزم، جنگ نرم و... در ادبیات سیاسی پس از انقلاب اسلامی در ذهن عموم مردم انقلاب اسلامی جای خاصی باز کرده است. کتاب‌هایی که به این موضوع پرداخته است نیز از همین رو دارای اهمیت ویژه‌ای است و مطالعات آنها می‌تواند به افزایش سطح شناخت مخاطب از این مباحث بینجامد.

کتاب‌هایی که از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی در بسته‌های موضوعی کتاب گنجانده شده است، پیشنهادهای مناسبی برای مطالعه علاقمندان به موضوعاتی از این قبیل است.

بسته پیشنهادی امریکاشناسی که در آن تعدادی از کتاب‌های شاخص منتشرشده آورده شده است.

کتاب «امریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای» کتابی است که مجموعه بیانات ایشان حول موضوع امریکا را گردآوری نموده است. به گفته صاحب نظران در میان رهبران دنیا در حال حاضر آیت‌الله خامنه‌ای دارای آگاهی بسیار زیادی در زمینه امریکا است و به همین دلیل سخنان ایشان می‌تواند راهگشای حل بسیاری از سؤالات ذهن خوانندگان باشد. این کتاب از سوی مؤسسه انقلاب اسلامی به زیور طبع آراسته شده است.

پروفسور حمید مولانا استاد علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه جورج واشنگتن ایالات متحده امریکا با توجه به تجربه 50 ساله‌ای که از زندگی در امریکا دارد تلاش نموده مخاطب کتاب «امریکاشناسی» ـ فراز و فرود یک امپراطوری ـ را به شناخت واقع‌بینانه‌ای از ایالات متحده امریکا برساند و در این مسیر به مراحل اوج و فرود این سرزمین و تفاوت بین امریکا و امریکایی‌ها نظر دارد. این کتاب در سه بخش کلی شناخت جامعه، شناخت نظام و شناخت فرهنگ به معرفی جامعه امریکا می‌پردازد. این کتاب را انتشارات امیرکبیر منتشر نموده است.

کتاب «هاروارد مک‌دونالد» اثر سیدمجید حسینی تصویری واضح از وضعیت کنونی امریکا را به ما می‌دهد. حسینی سعی نموده پس از سفر امریکای خود به 43 نمای نزدیک از سفر امریکا بپردازد، از جمله کارهای جالب پس از چاپ کتاب، راه‌اندازی سایتی به اسم «کتاب» است که در آن به همه حواشی کتاب پرداخته شده است.

امروزه نقش کلیدی سازمان یهود و صهیونیزم در مناسبات گوناگون جهانی بر هیچ خردمندی پوشیده نیست، جریانی که قرآن کریم با تعبیر دشمن‌ترین مردمان به مؤمنین از آن یاد می‌کند. با دانستن این موضوع، شناخت هر چه بهتر این دشمن دیرینه بر مسلمان و بلکه بر آزادیخواهی آشکارتر می‌گردد. نشر افق این کتاب را روانه بازار نشر نموده است.

کتاب «دایرة‌المعارف مصور تاریخ یهودیت در صهیونیزم» اثر حامد کفاش حاوی توضیحات کاملی از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیزم است و شاید مهم‌ترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است. تصاویر رنگی روی کاغذ گلاسه در تمام صفحات باعث زیبایی و جذابیت فوق‌العاده کتاب شده است. همچنین سرعت انتقال مطالب و به یاد سپاری را نیز زیاد کرده است. «دایرة‌المعارف مصور تاریخ یهودیت در صهیونیزم» را نشر سایان چاپ کرده است.

یهودیان از ابتدای فرار از دست فرعونیان به گواه تاریخ بنای ناسازگاری با پیامبر خدا را نهادند. بعد از انحراف در تعلیمات اولیای خدا درصدد برآمدند به هر نحو که شده بر عالمیان حکومت کنند و در این راه از همان ابتدا از هیچ کاری دریغ نداشتند.

در کتاب «تبار انحراف» به بازگویی دسیسه‌های مختلف یهودیان برای تسلط بر عالمیان قبل و بعد از اسلام از ابتدای تاریخ شکل‌گیری یهودیان در قوم بنی‌اسرائیل تا زمان پیامبر خاتم پرداخته شده است. این کتاب اثری پژوهشی است از مهدی طائب بوده که مؤسسه مطالعات فرهنگی لوح و قلم منتشر نموده است.

نقش امریکا و رژیم صهیونیستی در جریان انتخابات سال 88 که منجر به فتنه 88 شد، بر کسی پوشیده نیست، از همین رو مجمع ناشران انقلاب اسلامی اقدام به معرفی بسته پیشنهادی کتاب‌های فتنه 88 نموده است.

کتاب «ارتش سری روشنفکران» بیشتر به روایت تاریخ اندیشه سیاسی در ایران معاصر و نسبت علوم انسانی و مترجمان سکولار با براندازی نرم می‌پردازد و در ضمن این روایت تاریخی، مفاهیمی مانند فروپاشی ایدئولوژیک و جاسوسی آکادمیک را شرح می‌دهد. این کتاب توسط پیام فضلی‌نژاد از سوی انتشارات مؤسسه کیهان منتشر شده است. 

کتاب «تکیه‌گاه» اثر حسن روزی‌طلب به عملکرد علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات نهم و دهم ریاست‌جمهوری پرداخته و با نقل انبوهی از مدارک و مستندات، نحوه سلوک هاشمی را با دولت نهم و جریان انتخابات دهم روشن می‌سازد. تکیه‌گاه از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی در راستای ثبت و ضبط تحولات دوران حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و شناساندن بهتر ماهیت جریان‌ها و حرکات و اغتشاشات اخیر، اقدام به بازخوانی وقایع قبل و بعد انتخابات و مواضع کاندیداها، افراد و گروه‌ها اقدام به چاپ کتاب «شنبه پس از انتخابات» به قلم محمدسعید کاوه نموده است.

گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به منظور شناساندن چهره واقعی دشمنان انقلاب اسلامی و معاندان نظام، اقدام به معرفی کتاب‌هایی با مضمون‌های فوق نموده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها