امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84124
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم رونمایی از 4 طرح تحقیقاتی زراعی کشاورزی که صبح امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسم رونمایی از 4 طرح تحقیقاتی زراعی کشاورزی که صبح امروز با حضور محمدباقرنوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در مزرعه تحقیقاتی به‌نژادی غلات برگزار شد، محمدباقر نوبخت گفت: به جهت نیروی انسانی زیاد سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی هر بودجه‌ای که به این سازمان اختصاص داده می‌شود، صرف حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود.

وی افزود:‌اصلاح ساختار نیروی انسانی و منابع لازم برای تعدیل نیروی انسانی و حرکت از بخش دولتی به بخش خصوصی یکی از ضروریات لازم برای این سازمان به شمار می‌رود و ما آمادگی خود را برای همکاری با این سازمان و حرکت این سازمان به سمت بخش خصوصی انجام خواهیم داد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت: ما باید با یک حرکت علمی و تحقیقاتی نسبت به نیازهای استراتژیک بخش کشاورزی اقدام کنیم و بتوانیم نیاز کشور را به واردات کمتر کنیم و مردمان خوب و شریف ما از محصولات سالم و مغذی تولید داخل استفاده کنند.

وی افزود: گزارشات حاکی از این است که 15 میلیون تن گندم برای سال 90 مورد نیاز است و تا پایان افق چشم‌انداز 1404 ، حدود 18 میلیون تن برای نیاز داخل باید تأمین شود.

وی افزود: تحقیقات برای ما افتخار است و من از این موضوع خرسندم ولی یک تراژدی وجود دارد و علی‌رغم ضرورت تحقیقات بیش از 380 میلیارد تومان در سال جاری فقط به حقوق و دستمزد کارکنان سازمان جهاد کشاورزی باید اختصاص یابد، درحالی که 50 میلیارد تومان هم کم می‌آید و بنابراین برای تحقیق چیزی نمی‌ماند.

نوبخت اظهار داشت: سال‌های سال پدران ما بدون دخالت دولت در بخش کشاورزی فعالیت کردند، بنابراین به نوعی می‌توان فعالیت‌های این بخش را به سمت بخش خصوصی کشاند.

وی افزود: طبق بند «ج» ماده 24 مدیریت خدمات کشوری شرط ورود یک نیرو خارج شدن نیرو از آن بخش است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت:‌برای اصلاح ساختار سازمان جهاد کشاورزی، دولت خودش را موظف می‌داند و ما باز هم قطعا در حد مقدورات بودجه‌ای مساعدت می‌کنیم تا در این بخش بتوانیم بدون نیاز محصولات استراتژیک خودمان را تأمین کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها