امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84125
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در مراسم رونمایی از دستآوردهای تحقیقاتی زراعی کشاورزی که صبح امروز در مزرعه تحقیقات به‌نژادی غلات برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هزینه آب و برق زمین‌های کشاورزی افزایش می‌یابد، گفت: الان هیچ رقمی برای افزایش انرژی در بخش کشاورزی در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی 5400 میلیارد تومان به تولید اختصاص داده‌ایم که بخشی از این مبلغ به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت: قرار است با وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشاورزی جلساتی برگزار شود تا آنها طرح‌هایشان را ارائه کنند و مشخص شود هر کدام از این بخش‌ها به تناسب مأموریتشان چه بخشی از سهم 5400 میلیارد تومانی را بگیرند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه سرانجام ساختمان وزارت جهاد کشاورزی چه می‌شود، گفت: در کنار تمام مشکلاتی که بخش کشاورزی دارد از قبیل تعمیم بودجه و جذب نیرو این مشکل هم به مشکلات وزارتخانه اضافه شده است که امیدواریم با تهاتر ساختمان‌های دیگر این مشکل حل شود.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی نیازمند تحقیقات است و تحقیقات به زیربنای تولید اما به جهت نیروی زیاد سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی هر بودجه‌ای که به این سازمان اختصاص داده می‌شود، صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود.

وی افزود: ما تلاش داریم تا در این سازمان اصلاحاتی انجام دهیم و برای این کار آمادگی لازم را داریم.

نوبخت در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه بازنشسته‌ها می‌توانند مجدد جذب کار شوند، اظهار داشت: مسائل و مجوز بازگشت بازنشسته‌ها به کار صرفا مربوط به سازمان بازرسی کل کشور است و بنابراین بازگشت نیروهای مجرب و استفاده از تجربیات این نیروها صرفا به آن سازمان مرتبط می‌شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها