امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84126
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: 56
سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: شنود مکالمات تلفنی و استراق سمع براساس اصول اسلامی و شرع انور اسلام حرام ...

سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: شنود مکالمات تلفنی و استراق سمع براساس اصول اسلامی و شرع انور اسلام حرام است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علمای قدیم متفقا نظر بر حرام بودن این اقدام دارند، افزود: علمای متأخر شنود مکالمات تلفنی را در جرائم امنیتی و با اجازه قاضی شنود حرام ندانسته‌اند.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اساسی شنود تلفنی، بررسی محموله‌های پستی و استراق سمع را ممنوع کرده و در قانون مجازات اسلامی برای تخلف در این موارد مجازات تعیین شده است.

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، شنود باید با اجازه قاضی شنود باشد و نباید احساس امنیت از مردم سلب شود که فکر کنند تماس‌های تلفنی خارج از روال قانونی شنود می‌شود.

حیدری‌طیب خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وظایفی بر عهده دارند که از جمله آن وظایف نظارتی است و حق تحقیق و تفحص در قانون اساسی وظیفه آن‌هاست.

وی نظارت بر شنود را موضوع بسیار مهمی دانست که با آبروی مردم در ارتباط است و متذکر شد: کارگروهی در هر استان باید تشکیل شود که ضرورت انجام شنود، مدت آن و ابزار لازم را مشخص کند.

این مسئول این کارگروه را متشکل از دو عضو شورای تامین استان، یک نماینده مجلس و یک قاضی ماهر ذکر کرد و ادامه داد: این موضوعات در قالب طرح نظارت مجلس بر شنود با 82 امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی داده شده است.

وی این قانون را به نفع حقوق شهروندی و دفاع از اعتبار جمهوری اسلامی دانست و بیان داشت: این طرح می‌تواند الگویی برای سایر کشورها باشد و باید هر چه سریع‌تر به صحن علنی مجلس ارائه شود.

حیدری‌طیب تشخیص لازم‌الاجرا بودن شنود را مبنی بر حکم قاضی شنود بیان کرد و گفت: حضور نمایندگان به‌معنای دخالت در امور اجرایی نیست، بلکه فقط جنبه نظارتی دارد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی می‌توانیم ادعای مسلمانی داشته باشیم که به دستورات دین اسلام عمل کرده و از موارد خلاف شرع بپرهیزیم.

انتهای پیام/2700/صا30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها