امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84132
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن از دقایقی پیش پس از آغاز معاملات فرابورس به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن از دقایقی پیش پس از آغاز معاملات فرابورس به روند نزولی خود ادامه داده و با کاهش 5 درصدی به سمت تعادل پیش می‌رود.

بر اساس این گزارش ناظر بازار فرابورس از هفته گذشته اطلاعیه‌هایی را به طور جداگانه منتشر می‌کند که بر اساس آن هر کد معاملاتی تنها 90 ورقه امکان ورود سفارش خرید دارد و بیش از آن باید طبق مجوز بانک مسکن باشد.

اوراق امتیاز خرید مسکن پیش از این تا حدی بالا رفته بود که خریداران مسکن از دریافت اوراق با قیمت‌های نجومی صرف‌نظر کرده بودند، در صورتی که خریدار مسکن قصد دریافت وام 40 میلیون تومانی مسکن را داشت، باید بابت هر 500 هزار تومان اوراق حدود 80 هزار تومان پول پرداخت کنند؛ در این صورت اوراق امتیاز خرید مسکن به تنهایی برای دریافت 40 میلیون تومان وام، 6 میلیون و 400 هزار تومان فروخته می‌شود.

با احتساب میزان سود دریافتی از وام خرید مسکن توسط بانک هر خریدار باید مبلغ هنگفتی به بانک بدهکار شود و در اقساط 12 ساله بیش از 90 میلیون تومان پرداخت کند.

اوراق امتیاز تسهیلات مسکن امروز همانند روزهای گذشته با روند نزولی در حالی به سمت تعادل پیش می‌رود که پیش از این اکثر کارشناسان از وجود تقاضای کاذب در این بازار خبر داده بودند.

این کارشناسان به خریداران اوراق هشدار دادند که قیمت‌های کنونی بسیار بالاست و امکان افت قیمت در روزهای آینده وجود دارد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها