امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84134
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 156
محمد مداح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نحوه مبادلات تجاری ایران و هند به‌ویژه فروش نفت و نحوه دریافت پول اشاره کرد و گفت: برخلاف ...

محمد مداح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نحوه مبادلات تجاری ایران و هند به‌ویژه فروش نفت و نحوه دریافت پول اشاره کرد و گفت: برخلاف موارد مطرح شده، مبادلات تجاری ایران و هند پایاپای نیست و پول نفتی که به هند می‌فروشیم، به دلیل شرایط خاص و قراردادی که بین بانک مرکزی ایران و هند منعقد شده به دو شکل پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه 45 درصد مبلغ فروش نفت به صورت روپیه در حساب بانکی هند واریز می‌شود، تصریح کرد: متأسفانه سود بانکی به این پول‌ها تعلق نمی‌گیرد و بالاجبار چون قابلیت تبدیل به پول دیگری را ندارد، کالاهای مورد نیاز کشور مانند برنج، سویا، ذرت، پارچه و یا اقلام صنعتی دیگر را خریداری کرده و از محل این پول وجه آن را می‌پردازیم.

رایزن بازرگانی ایران در هند تصریح کرد: 55 درصد مبلغ باقیمانده فروش نفت را به صورت ارزی از طریق یک حساب در یکی از کشورهای همسایه انتقال می‌دهیم و از آن محل دریافت می‌کنیم.

به گزارش فارس،‌پس از شدت گرفتن تحریم‌ها برای فروش نفت و انتقال درآمد ارزی حاصل از فروش نفت ایران از طریق بانک‌های خارجی،‌ هند یکی از بزرگترین خریداران نفت و مبادلات تجاری با ایران محسوب می‌شود که گفته می‌شود، برخی قراردادها به صورت مبادله پایاپای منعقد می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار