امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84135
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که در فهرست بدهکاران بانکی که از سوی معاون اول رئیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که در فهرست بدهکاران بانکی که از سوی معاون اول رئیس جمهوری به قوه قضاییه ارائه شده چند نفرشان بالای 10 میلیارد تومان بدهی بانکی دارند گفت: ما هنوز در وزارت دادگستری روی این لیست کار نکردیم و گزارش را هم از آقای دادستان کل نگرفته ام.

وی در پاسخ به پرسش فارس در این خصوص که دادستان تهران گفته که از معاونت حقوقی دولت خواسته اند که موارد خلاف واقع موجود در سی‌دی من روحانی هستم را برای بررسی اعلام کنند. آیا از این قضیه اطلاع دارید که چکار کرده اند و نظر شما نسبت به تهیه این سی دی چیست گفت: به هر حال مواردی در این سی دی مطرح شده است که با واقعیت ها تطبیق داده نمی‌شود ضمن اینکه توزیع و تکثیر ان بدون اجازه از مراجع قانونی بوده است.

به هر حال اینها مشکلاتی است که وجود دارد. غیر از اینکه مصادیق خلافش را مطلعین تاریخی باید بگویند حالا یا دفتر ریاست جمهوری یا معاونت حقوقی. ضمنا تکثیر آن نیز بدون اخذ مجوز از مراجع مربوطه بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که خود دادستانی هم می تواند به این قضیه ورود کند یا خیر گفت: بله. ورود کرده اما برای تحقیق و تشخیص مصادیق از معاونت حقوقی سئوال کرده است و گرنه خود دادستانی برای پیگیری ورود کرده است

وزیر دادگستری همچنین در پاسخ به این پرسش که شما مسئول کمیته پیگیری اتفاقات بند 350 اوین هستید. آن موضوع به کجا رسید گفت: اصلا چنین کمیته ای به این معنایی که حضرتعالی می گویید نبوده است.

یکی از خبرنگاران گفت: آقای نوبخت چنین موضوعی را مطرح کردند.

پورمحمدی پاسخ داد: نه ایشان گفتند بنا شده گزارشی در دولت تهیه شود و گزارش هم تهیه شده و تکمیل هم می‌شود. به هر حال مقامات قضایی زندان باید پاسخ روشن را بدهند.

وزیر دادگستری در پاسخ به این سوال که اظهارات آقای اسماعیلی را در خصوص بند 350 اوین قبول دارید گفت: به هر حال توضیحاتی داده شده و اگر ادعایی خلاف آن هم باشد طبعا باید از رئیس جدید سازمان زندان ها سئوال شود و اطلاعات تکمیلی را بفرستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها