امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84136
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، نتیجه نظرسنجی که اخیرا در روسیه و اوکراین از سوی سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، نتیجه نظرسنجی که اخیرا در روسیه و اوکراین از سوی سازمان تحقیقاتی «Pew Research Center» که مقر آن در واشنگتن است، انجام گرفته، نشان می هد که اکثریت قریب به اتفاق مردم روسیه معتقدند که "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهورکشورشان سیاست خارجی درستی را پیش می‌برد و مردم اوکراین هم اعتمادی به مقامات جدید کی‌یف که قدرت در این کشور را بدست گرفته اند، ندارند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، در حال حاضر 83 درصد از شهروندان روسی «اطمینان» دارند که سیاستی که پوتین در خصوص مسائل بین المللی اتخاذ کرده است، کاملا درست و به جا بوده است. 52 درصد از سئوال شوندگان نیز این سیاست را تا حدودی درست ارزیابی کرده‌اند.

برای مقایسه لازم به یادآوری است که در سال 2012 نظرسنجی همین سازمان بین المللی نشان داده بود فقط 69 درصد از مردم روسیه سیاست خارجی رئیس‌جمهوری  پوتین را قبول دارند.

نظرسنجی این موسسه بین المللی همچنین نشان می دهد که 27 درصد از مردم روسیه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی  را «یک پیروزی بزرگ» نامیده اند چرا که معتقدند این رویداد به نفع همه بوده است. 28 درصد هم «تقریبا» مخالف چنین برداشتی بوده و 11 درصد هم کاملا با این نظر مخالفند. 8 درصد هم پاسخ به چنین سئوالی برایشان دشوار بود.

علاوه بر این، تنها 23 درصد از سئوال شوندگان روسی نظر مثبتی نسبت به ایالات متحده آمریکا داشته و 17 درصد نظر منفی نسبت به آمریکا دارند.

در بخش دیگری از این نظرسنجی، مشخص شده است که بخش قابل توجهی از مردم اوکراین مسئول اوضاع کنونی در کشورشان را مقامات جدید اوکراین می دانند. 49 درصد از شهروندان اوکراینی معتقدند که مقامات جدید کی‌یف تاثیر منفی بر اوضاع داشتند و 41 درصد این تاثیر را مثبت ارزیابی کردند. به عقیده 53 درصد از مردم اوکراین، رژیم جدید به آزادی‌های فردی افراد احترام نمی‌گذارد، 34 درصد مخالف چنین نظری را داشتند.

50 درصد از سئوال شوندگان معتقدند که انتخابات 25 ماه مه عادلانه نخواهد بود و 41 درصد امیدوار بودند که عادلانه باشد. 54 درصد هم موافق این نظریه بودند که زبان روسی، باید زبان رسمی دوم در اوکراین باشد.

77 درصد اطمینان داشتند که اوکراین باید کشور مستقلی باقی بماند و تنها 14 درصد معتقد بودند که مناطق حق حاکمیت مستقل داشته باشند. 43 درصد در بین اهمیت روسیه یا اتحادیه اروپا برای اوکراین، اتحادیه اروپا را انتخاب کرده و 18 درصد روسیه را برگزیدند.

این نظرسنجی طی 4 الی 20 آوریل و از میان 1500 نفر از مردم بالای 18 سال در مناطق مختلف مسکونی روسیه صورت گرفت و بطور همزمان نیز در بین 1700 نفر از شهروندان اوکراینی انجام شده است.
انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها