امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8414
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مجلس، با شروع جلسه بعدازظهر مجلس، تذکر کتبی و شفاهی نمایندگان ارائه شد که ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مجلس، با شروع جلسه بعدازظهر مجلس، تذکر کتبی و شفاهی نمایندگان ارائه شد که بهروز نعمتی نماینده اسدآباد در مجلس به خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در مورد کود پتاس تذکر داد و گفت: قیمت کود در کشور بسیار وحشتناک شده و یک کشاورز برای یک کیسه کود پتاس باید بیش از 70 هزار تومان بپردازد در حالیکه شما مکلف هستید این نهاده را تهیه و با قیمت مناسب در اختیار کشاورزان قرار دهید.

وی ادامه داد: در مورد ذرت و کنجاله سویا مکلف هستید آن را به مقدار کافی در اختیار کشاورزان قرار دهید.

همچنین نعمتی و احمد شوهانی نماینده ایلام در تذکری نسبت به پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان که در حال حاضر به قیمت 700 تومان در هر کیلو خریده می‌شود تذکر دادند.

شوهانی افزود: با وجود خودکفایی گندم در سال 91،‌ حدود 6 میلیون تن گندم وارد کشور شد که با ارز مرجع به قیمت هرکیلو 620 تومان و اگر به نرخ ارز آزاد حساب شود بیش از 2 برابر این رقم خواهد شد.

نماینده ایلام در ادامه افزود: اگر مشکل قیمت خرید تضمینی گندم حل نشود ممکن است به جای 6 میلیون تن در آینده 10 میلیون تن گندم وارد کشور شود.

احمد شوهانی همچنین از بکارگیری افراد بازنشسته و بازخرید بویژه در شبکه بانکی کشور که بازنشستگان بانکهای دولتی را در بانکهای خصوصی به عنوان مدیرعامل انتخاب می‌کنند تذکر داد و گفت: این ظلم مضاعفی است به جوانان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها که جویای کار هستند.

بهروز نعمتی همچنین در تذکر به غضنفری وزیر صنعت و معدن و تجارت، گفت: امروز قیمت سیب‌زمینی به 2500 تومان رسیده و گرانی بیداد می‌کند پس چه زمانی به داد مردم می‌رسید؟

وی همچنین در تذکری به رئیس جمهور در مورد گندم گفت: با توجه به شرایط کشاورزی و اینکه دلالان عراقی گندم کشاورزان را حدود 1200 تومان و بیش از نرخ تضمینی 700 تومانی می‌خرند، اگر چاره‌ای اندیشیده نشود با وجود جشن خودکفایی باید واردکننده گندم باشیم.
 
*در حاشیه
 
 با وجود آغاز جلسه علنی مجلس تعداد نمایندگان تا حدود ساعت 14:30 به حد نصاب نرسیده بود اما اکنون با 195 نفر به حد نصاب رسیده و جلسه رسمیت پیدا کرده است.

در قسمت درب شمالی مجلس یک دستگاه تلفن داخلی عمومی وجود داشت که برای استفاده مراجعان قرار داده شده بود، اما متاسفانه علیرغم وجود دوربینهای مداربسته و ماموران مجلس، اکنون گوشی این تلفن در محل قرار ندارد و این مسئله به ماموران حراست مجلس و مسئولان تدارکات تذکر داده شد که آنها قول دادند، به زودی یک دستگاه تلفن داخلی برای حل مشکل مراجعان در آنجا قرار داده شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار