امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84140
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، «سیگرید کاخ» هماهنگ کننده تیم مشترک سازمان منع گسترش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، «سیگرید کاخ» هماهنگ کننده تیم مشترک سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و سازمان ملل در پرونده شیمیایی سوریه، گفت که معارضان مسلح دو مرکز شیمیایی را در نزدیکی دمشق به دست گرفته‌اند که روند تخلیه سلاح‌های شیمیایی سوریه را با مشکل مواجه کرده است.

«کاخ» بعد از جلسه مشورتی شورای امنیت در مورد برنامه سلاح‌های شیمیایی در سوریه، نگرانی خود را از ناتوانی سازمان ملل در مورد نابودی باقیمانده سلاح‌های شیمیایی که حجم آن به 8 درصد می‌رسد، اعلام کرد.

وی افزود که تیم سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به دلیل شرایط امنیتی خطرناک در سوریه قادر نیست مقدار باقی مانده از سلاح شیمیایی را خارج کند و تصریح کرد که این تیم تلاش دارد تا با استفاده از راه‌های دیگری به این مراکز دست پیدا کند که بیشتر از یک هفته به طول خواهد انجامید.

در همین رابطه بر اساس توافق صورت گرفته بین دمشق و سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی قرار است که سلاح‌های شیمیایی سوریه برای نابودی به خارج از این کشور انتقال پیدا کند.

عملیات انتقال سلاح‌های شیمیایی بارها از سوی گروه‌های مسلح مورد هجوم قرار گرفته که انتقال را با مشکل مواجه کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار