امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84159
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 109
ریزترین قرآن طلا کوب جهان با حضور آیت‌الله‌العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید در قم رونمایی شد.

ریزترین قرآن طلا کوب جهان با حضور آیت‌الله‌العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید در قم رونمایی شد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از روزنامه اطلاعات، در مراسمی که دیروز در مؤسسه علوم وحیانی اسرا در شهر قم برگزار شد، ریزترین قرآن طلا کوب جهان که از یک کیلوگرم طلا؛ پنج کیلوگرم نقره؛ برلیان و انواع جواهرات ساخته شده است، رونمایی شد.

آیت‌الله‌ عبدالله جوادی آملی در آیین رونمایی از ریزترین قرآن طلاکوب جهان با اشاره به قرآن سوزی در سال‌های گذشته توسط یک جاهل آمریکایی گفتند: یک روز «گالیله» را به‌عنوان دانشمندی بزرگ و استاد دانشگاه می‌سوزانند و یک روز قرآن را که کتابی آسمانی است؛ اما با کار فرهنگی؛ رسوم باطل گالیله سوزی و قرآن سوزی؛ رفته رفته از بین می‌رود.

ایشان افزودند: اینگونه افراد هم با علم و دانش و هم با دین مردم دشمنی دارند.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه قرآن کریم؛ حبل‌المتین است؛ گفتند: قرآن؛ ریسمانی است که یک طرف آن دست خدا و طرف دیگر آن دست مردم است و کسی که آن را تزئین و توجه مردم را به آن جلب می‌کند، ارزش فراوان دارد.

این مرجع تقلید ادامه دادند: کسانی که این طناب آویخته بین خدا و انسان‌ها که همان قرآن است را زرین کرده و آن را در دسترس مردم قرار می‌دهند؛ جایگاهی والا دارند.

اکبر خانزاده هنرمند این اثر با اشاره به اینکه در این اثر متن کامل قرآن در دو ورق ۱۲ در ۱۶ سانتیمتری گردآوری شده است افزود: ساخت این اثر ۲۵۰۰ ساعت زمان برده است.

وی با اشاره به فعالیت یک تیم هشت‌نفره برای تهیه این قرآن، گفت: این گروه کار ساخت جلد آن را انجام داده‌اند و بانویی به نام «عزیزی» تمام هزینه ساخت این اثر را برعهده گرفته است.به گفته وی؛این قرآن با چشم و بدون استفاده از هیچ‌گونه ابزاری نوشته شده است.اکبر خانزاده؛ هدف از ساخت این اثر را پاسخی به بی‌حرمتی‌های غرب در توهین به قرآن کریم و نشر آن در عرصه بین‌المللی برشمرد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها