امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84160
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 125
معاون صنایع دستی کشور گفت: قرار بود نهادی غیر از معاونت صنایع دستی متولی دانشگاه هنرهای سنتی شود که نامه استاد فرشچیان نظر رئیس‌جمهور و شورای ...

معاون صنایع دستی کشور گفت: قرار بود نهادی غیر از معاونت صنایع دستی متولی دانشگاه هنرهای سنتی شود که نامه استاد فرشچیان نظر رئیس‌جمهور و شورای عالی انقلاب فرهنگی را برگرداند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان؛ بهمن نامور مطلق در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین اقدامات برنامه‌ریزی‌ شده معاونت صنایع دستی کشور، راه‌اندازی دانشگاه هنرهای سنتی بود که توسط استاد فرشچیان پیشنهاد داده شده است، اظهار داشت: در حال حاضر مراحل زیادی از این کار طی شده است و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی اضافه کرد: در مراحل پایانی قرار شد یک نهادی متولی این دانشگاه شود که نهادی هم تولیت ان را بر عهده گرفت و در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم رأی آورد اما با دخالت استاد فرشچیان قرار است تولیت این دانشگاه به معاونت صنایع دستی محول شود.

معاون صنایع دستی کشور تصریح کرد: استاد فرشچیان در نامه‌ای که به رئیس‌جمهور و شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت ترجیح داد این دانشگاه در سازمان میراث فرهنگی و معاونت صنایع دستی پیگیری شود که هنوز هم در حال پیگیری است.

نامور مطلق خاطرنشان کرد: این اتفاق بزرگی است و امیداوریم با دانشگاه هنرهای سنتی بتوانیم نظام آموزشی مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی را برگردانیم، نظامی که با آمدن نظام آموزشی غربی کنار گذاشته شده بود و به خاطر همین آموزش ما خلاقانه نبود و ما نمی‌توانستیم کالاها و صنایع هنرهای سنتی تولید کنیم و بیش‌تر پژوهشگر تربیت می‌کردیم.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها