امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84164
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 225
این شبکه خبری به اعتراف مقامات آمریکایی درباره گم شدن پهپاد مورد نظر اشاره کرده و از قول آنها مدعی شده که استخراح اطلاعات از این پهپاد برای ایران ...

این شبکه خبری به اعتراف مقامات آمریکایی درباره گم شدن پهپاد مورد نظر اشاره کرده و از قول آنها مدعی شده که استخراح اطلاعات از این پهپاد برای ایران دشوار خواهد بود.

به گزارش پیروان موعود ، پهپاد فوق‌پیشرفته و رادارگریز RQ۱۷۰ غنیمتی و ساخت مدل بومی آن صبح روز یکشنبه با حضور آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، سرلشکر فیروزآبادی، سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر صالحی و فرماندهان عالی‌رتبه ارتش و سپاه رونمایی شد.

اعلان این خبر به منزله آن بود که متخصصان نیروی هوافضای سپاه در مدت حدود دو سال توانسته‌اند، پهپاد فوق‌پیشرفته RQ۱۷۰ آمریکا را مهندسی معکوس کنند. ایران این پهپاد را در ۱۳ آذرماه سال ۱۳۹۰ شکار کرده بود.

اکثر رسانه‌های مهم دنیا این خبر را پوشش داده‌اند.

روزنامه انگلیسی گاردین، در گزارشی ضمن اشاره به تلاش مقام‌های آمریکا برای کم‌اهمیت جلوه دادن شکار این پهپاد در آذرماه سال ۱۳۹۰ به سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران در کنار این پهپاد اشاره کرد.

شبکه خبری الجزیره هم ضمن پوشش این خبر نوشته ایران شکار این پهپاد را پیروزی بزرگی برای خود در یک نبرد سخت اطلاعاتی و تکنولوژیکی با آمریکا معرفی کرده است. این شبکه خبری به اعتراف مقامات آمریکایی درباره گم شدن پهپاد مورد نظر اشاره کرده و از قول آنها مدعی شده که استخراح اطلاعات از این پهپاد برای ایران دشوار خواهد بود.

خبرگزاری فرانسه، دیگر رسانه خبری بود که این خبر را پوشش داد. این رسانه تاریخ شکار این پهپاد آمریکایی را از قول رسانه‌های آمریکایی ذکر کرده و سپس بخشی از سخنان یکی از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران که از تلویزیون ایران پخش شده را نقل کرده است.

شبکه المیادین لبنان در پایگاه اینترنتی خود نوشت : رهبر ایران در جریان بازدید از تجهیزات نظامی این کشور با حمایت از سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای گفت : انتظار دشمنان برای جلوگیری از برنامه موشکی ایران توقعی احمقانه است.

پایگاه خبری البوابه هم نوشت : رهبر ایران توقع غرب برای جلوگیری از برنامه موشکی ایران را احمقانه خواند.

پایگاه خبری-تحلیلی دبکا فایل نوشت : رهبر ایران از موضع غرب در قبال برنامه موشکی این کشور انتقاد کرد.

شبکه اسکای نیوز هم در خبری با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه تجهیزات موشکی سپاه اعلام کرد : رهبر ایران پیش از مذاکرات هسته ای از دستاوردهای موشکی این کشور بازدید کرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد : رهبر ایران خواستار تولید موشک شد.

پایگاه خبری العهد اعلام کرد : امام خامنه ای در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه تاکید کرد : نباید نیازهای کشور و مذاکرات به هم ربط پیدا کنند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد : "آیت الله علی خامنه ای"از سپاه پاسداران خواست به تولید موشک پرداخته و مذاکرات هسته ای را مکان مناسبی برای رایزنی بر سر برنامه موشکی و حل مشکل تحریم های اقتصادی ندانست.

شبکه روسیاالیوم گزارش داد : رهبر ایران در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه تاکید کرد : این نمایشگاه توان و انرژی ملت ایران را در میادین دشوار ثابت کرد.

رادیو بین المللی فرانسه گزارش داد آیت الله خامنه ای انتظارات غرب در مورد محدود کردن برنامه موشکی این کشور را «ابلهانه و احمقانه» دانست.

خبرگزاری آمریکایی فاکس‌نیوز، رسانه دولتی بی‌بی‌سی و شبکه خبری راشاتودی هم پوشش‌هایی مشابه رسانه‌های بالا از این رویداد داشته‌اند.
منبع: تسنیم و باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها