امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84172
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 114
به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، مجتبی شاکری در گفتگو با گفتمان آنلاین اظهار داشت: روحانی جریان اعتدال را به عنوان یک مفهوم جدید در فضای سیاسی ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، مجتبی شاکری در گفتگو با گفتمان آنلاین اظهار داشت: روحانی جریان اعتدال را به عنوان یک مفهوم جدید در فضای سیاسی کشور تعریف کرد ولی با گذشت چند ماه از تشکیل دولت یازدهم هنوز از مفهوم اعتدال به عنوان پایه نظری تشکیل این دولت تعریف مشخصی به عمل نیامده است.

وی گفت: اگر آنانی که خود را اعتدالیون می نامند تعریف مشخصی از مفهوم اعتدال به عمل نیاورند همان بلایی به سر اعتدال می آید که بر سر مفهوم اصلاحات آمد، نیاز است که از مفهوم اعتدال و شاخص های سیاسی آن تعریف و تبیین دقیق به عمل آید.

این عضو شورای شهر تهران افزود: دورانی که مفهوم اصلاحات مطرح شده بود فعالان سیاسی و عموم مردم منتظر بودند تا با مفهوم آن بیشتر آشنا شوند و از برنامه ریزی های مدون اصلاح طلبان بیشتر اطلاع یابند، اما در عمل زمانی که چهره های شاخص اصلاح طلبان و دیدگاه های آنها برای عموم رسانی شد، متوجه شدیم که برخی از این افراد و دیدگاه های آنان تا چه حد با مبانی فکری گفتمانی انقلاب اسلامی در تضاد هستند.

مجتبی شاکری تاکید کرد: حسن روحانی اصلی ترین فردی است که باید گفتمان اعتدال را تبیین کرده و تعیین شاخص کند، روحانی و همراهانش باید تفکر اعتدال گرایی را هرچه زودتر تبیین مصداق کرده و مرزهای آنرا مشخص نمایند، قبل از آنکه برخی از اصلاح طلبان افراطی و تندرو دیدگاه های رانده شده خویش را به نام اعتدال جا بزنند.

وی افزود: فارغ از صحبت هایی که در ایام انتخابات و ماه های پس از تشکیل دولت وعده داده شد، آنچه امروز مشاهده می کنیم هیچ سنخیتی با مفهوم کلمه اعتدال به معنای میانه روی ندارد، بلکه شاهد حضور چهره های تندروی اصلاح طلبان در سطوح مختلف دولت هستیم، افرادی که عملکرد و اظهار نظر های سیاست زده آنان هر چند روز یکبار دولتی که با شعار تدبیر امید آمده و هدف گذاری خویش را بهبود معیشت مردم تعیین کرده است، دچار حاشیه و هزینه های ناشی از این رفتارهای غلط می کنند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در پایان یادوآوری کرد: روحانی به عنوان فردی که از ابتدا تا کنون در صف نیروهای انقلاب اسلامی بوده و در مقاطع حساسی همچون مقابله با فتنه ۷۸ قاطعیت انقلابی خویش را نشان داده، نباید اجازه دهد دولت وی و مفهوم اعتدال از سوی کسانی مصادره شود که شعار خروج از نظام و نافرمانی مدنی می دادند و پس از مجلس ششم و همه داستان های تاسف باری که داشت، قصد داشتند با تحصن جلوی انتخابات مجلس هفتم را بگیرند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها