امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84191
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 125
روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت درگذشت حسین پرتوی، نقش و تأثیر هنرمندانی متعهد همچون وی در پیروزی انقلاب و انعکاس نقش حساس ارتش در به ...

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت درگذشت حسین پرتوی، نقش و تأثیر هنرمندانی متعهد همچون وی در پیروزی انقلاب و انعکاس نقش حساس ارتش در به ثمر رساندن نهال نوپای انقلاب اسلامی را بسیار موثر دانست.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فارس، حسین پرتوی، خالق عکس معروف و تاریخی دیدار همافران ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه علوی در سال ۵۷، پس از سالها تحمل درد و رنج بیماری در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت درگذشت این هنرمند متعهد کشورمان، نقش و تأثیر هنرمندانی متعهد همچون حسین پرتوی در پیروزی انقلاب و انعکاس نقش حساس ارتش در به ثمر رساندن نهال نوپای انقلاب اسلامی را بسیار موثر دانسته و همگام با سایر اقشار جامعه یاد و خاطره این عکاس مومن و انقلابی را گرامی می­دارد. 

از جمله آثار این هنرمند می‌توان به عکس مربوط به بسته شدن فرودگاه به فرمان بختیار در ۴ بهمن ماه ۱۳۵۷، عکس مربوط به اعدام سران حکومت پهلوی در دبیرستان‌های علوی و رفاه، عکس مربوط به ورود امام خمینی (ره) به ایران در فرودگاه مهرآباد در روز۱۲ بهمن ۱۳۵۷ و عکس تاریخی و ماندگار مربوط به بیعت همافران با امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۵۷اشاره کرد.

مرحوم پرتوی همچنین برگزاری چندین نمایشگاه عکس با موضوعات انقلاب و دفاع مقدس، دریافت لوح تقدیر از نخستین جشنواره تخصصی مطبوعات ورزشی در ایران، دریافت لوح و تندیس از دومین همایش تجلیل از فجرآفرینان عاشورایی(بهمن ۱۳۸۵)، دریافت لوح و مدال در همایش راویان نور و بزرگداشت عکاسان انقلاب (بهمن ۱۳۸۶) و دریافت تقدیرنامه از فرمانده نیروی هوایی ارتش در آستانه بیست و نهمین سالروز بیعت همافران با امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۸۶ را در کارنامه‌ هنری خود دارد.

مرحوم حسین پرتوی سال‌ها از بیماری ALS رنج می‌برد.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها