امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84218
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 119
روحانیون و طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) زاهدان با امضای طوماری ضمن انتقاد از برخی سیاست های دولت در باز کردن فضا برای هجمه به مقدسات، نسبت به ...

روحانیون و طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) زاهدان با امضای طوماری ضمن انتقاد از برخی سیاست های دولت در باز کردن فضا برای هجمه به مقدسات، نسبت به اظهارات توهین آمیز مولوی عبدالحمید به مرجعیت واکنش نشان دادند.

به گزارش پیروان موعوذ، در این بیانیه با استناد به درخواست گروه ها و اقشار مختلف مردم در سیستان و بلوچستان و مراجعه به حوزه های علمیه این استان از حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به نحوه واکنش به به این توهین بی سابقه کسب تکلیف شده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

طی چند ماه اخیر فراهم شدن زمینه برای زیر سوال بردن و هجمه به مقدسات موجی از نگرانی ها را در جامعه اسلامی ایران بوجود آورده است.

به گونه ای که متاسفانه برخی تساهل و تسامح های صورت گرفته شده در بخش هایی از دولت سبب شد که حتی برخی، ولایت الهی امیرالمومنین(ع) و احکام غیر قابل تغییر اسلامی مانند قصاص را علنا در افکار عمومی زیر سوال ببرنند.

پس از ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگی به عنوان دیده بان بزرگ جمهوری اسلامی اینک علائمی دیده می شود که بر عمق و وسعت نگرانی ها افزوده است.

در چند روز اخیر توهین به مرجعیت شیعه بر نگرانی ها بیش از پیش افزوده و گروه ها و اقشار مختلف مردم نسبت به این اقدام ناروا عمیقا نگران و جریحه دار شده اند.

اقدامی که ضمن شکستن یکی از بالاترین خطوط قرمز اسلامی و حاکمیتی جمهوری اسلامی مستقیما وحدت جامعه اسلامی را مورد هدف قرار داده و شدیدا محکوم است.

به کار بردن ادبیات غیر مناسب درباره مرجعیت و علمای انقلابی، مسأله ای غیر قابل قبول است که بر هیچکدام از آحاد شیعه و سنی سیستان و بلوچستان توجیهه پذیر نیست.

معتقدیم در این میان متهم اصلی جریحه دار شدن احساسات دینی و مذهبی مردم برخی سیاست ها و سلیقه های بدور از تدبیر دولت در جنوب شرق کشور است که سبب شده عده ای تصور کنند، می توانند بدون دادن هزینه و بازخواست به بالاترین مقام مذهبی در شیعه و اسلام توهین بنمایند.

نکته تلخ تر آنکه توهین کنندگان بیان کرده اند که اعلام دغدغه های مرجعیت و علمای انقلابی در دولت اعتدال جایگاهی ندارد!

این سخنان گرچه در وهله اول تعهد و دیانت دولت تدبیر و امید را مورد هدف قرار داده ولی تاکنون سکوت و عدم واکنش در خور شأن از طرف مسؤولان در این خصوص، متاسفانه تایید ضمنی چنین سخنانی تلقی می شود.

در پایان با توجه به اینکه گروه ها و اقشار مختلف مردم با مراجعه به مراجع مذهبی و حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان نسبت به واکنش معقول به این اقدام کسب تکلیف کرده اند، بنابراین از محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله در خواست راهنمایی و کسب تکلیف را در این باره داریم.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها