امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84237
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات شوراهای انگلیس روز گذشته با پیروزی بزرگ حزب «استقلال» و عملکرد ضعیف‌تر از حد انتظار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات شوراهای انگلیس روز گذشته با پیروزی بزرگ حزب «استقلال» و عملکرد ضعیف‌تر از حد انتظار از سوی هر سه حزب اصلی انگلیس، پایان یافت.

حزب «استقلال» که دیدگاه‌های مخالف اتحادیه اروپا دارد و خواهان خروج بریتانیا از این اتحادیه است، هرچند باز هم در جایگاه چهارم قرار گرفته، اما عملکردی فراتر از پیش‌بینی‌ها داشته و توانسته 150 کرسی از مجموع 4 هزار کرسی شوراهای محلی را به دست آورد.

«نایجل فاراژ» رهبر این حزب، با استقبال از آرای مردم، عملکرد حزب خود را یک «زلزله سیاسی» خوانده است. آقای فاراژ به سران احزاب دیگر هشدار داده است که به زودی باید منتظر حضور گسترده‌تر این حزب در عرصه سیاسی انگلیس باشند.

احزاب اصلی در هفته‌های اخیر تبلیغات گسترده‌ای را علیه فاراژ و هم‌حزبی‌هایش به راه انداخته و تمام تلاش خود را برای کاهش اقبال عمومی نسبت به وی انجام داده بودند. با این حال، فاراژ پس از اعلام نتایج اعلام کرد که این انتخابات نشان می‌دهد حزب متبوعش «بازیگری جدی» در عرصه سیاسی است و در اطمینان دارد که این حزب در انتخابات سال آینده برای اولین بار نماینده‌ای در پارلمان خواهد داشت.
  
اهمیت این انتخابات از آن جهت بود که انگلیس سال آینده شاهد برگزاری انتخابات سراسری و تشکیل دولتی جدید است. از همین رو کاهش آرا، سه حزب اصلی را به شدت نگران کرده است.

حزب کار به رهبری «اد میلبند» برابر پیش‌بینی‌ها توانست با فاصله زیاد نسبت به محافظه‌کاران در جایگاه نخست قرار گیرد. این حزب هرچند نسبت به دوره قبل 250 کرسی بیشتر کسب کرده، اما این افزایش کرسی‌ها در حد انتظار حامیان حزب نبود. این حزب جمعا توانسته 31 درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

این حزب امیدوار است در انتخابات سال آینده با دستیابی به اکثریت در پارلمان، دولتی تک‌حزبی تشکیل دهد، اما نتایج اخیر آینده دولت آتی را نیز با تردیدهایی مواجه کرده است. در صورتی که این حزب نتواند به اکثریت برسد، یا باید با احزاب دیگر ائتلاف کند، یا عرصه را بار دیگر به ائتلاف احتمالی محافظه‌کارها و لیبرال‌دموکرات‌ها بسپارد.

هم‌حزبی‌های میلبند بهترین عملکرد را در لندن داشتند، اما خارج از پایتخت نتوانستند کرسی‌های پیش‌بینی شده را کسب کنند. «پاتریک دایموند» مشاور اسبق نخست‌وزیر در دوره «تونی بلر» و «گردون برون» در این مورد به روزنامه «ایندیپندنت» گفته است: «حزب کار، خارج از لندن آنقدر خوب عمل نکرده که از کسب اکثریت در انتخابات 2015 مطمئن باشد. حوزه‌هایی که به طور سنتی تحت حاکمیت حزب کار بوده، حالا به «یوکیپ» (حزب استقلال) واگذار شده است.»

حزب محافظه‌کار به رهبری «دیوید کامرون» نخست‌وزیر هم در انتخابات دیروز ضربه بزرگی خورد و با از دست دادن حدود 200 کرسی، توانست 29درصد از مجموع آرا در 161 حوزه انتخابیه را به دست آورد.

کامرون بعد از اعلام نتایج عصبانیت مردم از سیاست‌های ریاضتی و همچنین وعده‌های فاراژ برای محدود کردن مهاجرت بی‌رویه اتباع خارجی به انگلیس را عامل کاهش آرای خود و افزایش سهم حزب «استقلال» دانسته است.

حزب «لیبرال دموکرات» به رهبری «نیک کلگ» معاون نخست‌وزیر بیشترین سیر نزولی را داشت و حدود یک سوم از کرسی‌های خود در شوراها را از دست داد. عملکرد ضعیف لیبرال دموکرات‌ها و اقبال غافل‌گیرکننده از حزب «استقلال» موجب شده تا جایگاه سومی هم‌حزبی‌های کلگ در انتخابات سال آینده در معرض خطر قرار گیرد.

در پی شکست در انتخابات اخیر، هواداران حزب لیبرال دموکرات، جریانی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته و خواهان کناره‌گیری کلگ و تعیین رهبری جدید برای حزب شده‌اند.

انگلیسی‌ها روز پنج‌شنبه در انتخابات پارلمان اروپا نیز شرکت کردند. نتایج اولیه نشان می‌دهد حزب استقلال در آنجا نیز توانسته بیشترین سهم را از مجموع 72 کرسی انگلیس در پارلمان، به دست آورد. نتایج این انتخابات روز یکشنبه همزمان با نتایج مربوط به دیگر کشورها، اعلام می‌شود.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها