امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84291
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، امیر علی‌نقی امیری‌کیاسری پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان نیروهای مسلح در مرکز آموزش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، امیر علی‌نقی امیری‌کیاسری پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان نیروهای مسلح در مرکز آموزش 05 سرلشکر علیرضا اشرف گنجویی کرمان با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر یک پیروزی بزرگ بود.

وی عنوان کرد: بعد از ظهر روز دوشنبه 31 شهریور سال 1359 در یک یورش ناگهانی 192 جت جنگنده فضای 15 شهر ایران را بمباران کردند و پس از ورود 12 لشکر به خاک ایران صدام در یک نشست خبری اعلام می‌کند که امروز بغداد و هفته آینده در تهران و خواسته‌هایی را از جمله اینکه اروند یک رودخانه عربی است و... را مطرح و قطعنامه 1975 الجزایر را جلوی دوربین تلویزیون پاره می‌کند.جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کشور نوپای انقلابی ایران در آن زمان در تمام مرزها از جمله شمال غرب، شمال، غرب، جنوب غرب و جنوب‌شرق درگیری داخلی داشت، تصریح کرد: همچنین سپاه پاسداران نیز در آن زمان بسیار نوپا و ارتش نیز در حال تجدید سازمان بود.

امیری‌کیاسری با بیان اینکه صدام حساب یک چیز و آن هم احساس پاک ایرانی همراه با قدرت ایمان که از همان لحظات اولیه مقاومت را آغاز کرد، نکرده بود، افزود: خرمشهر شهری کوچک بود و عراق گردان تقویت شده برای اشتغال آن فرستاد، لشکر فرستاد، اما کاری نکرد، لشکر تقویت شده فرستاد تا کوچه به کوچه و محله به محله مقاومت را بشکند و شهر اشغال شود.

وی مقاومت 34 روزه مردمی با کمک نیروهای مسلح موجود در خرمشهر را بسیار سخت دانست و عنوان کرد: قیمت آزادی خرمشهر بسیار بالا بود، زیرا نیروهای زیادی از جمله 120 نیروی سپاه خرمشهر و 200 نیروی گردان تکاوری نیروی دریایی ارتش کشته شدند.

امیری‌کیاسری ادامه داد: چهارم آبان ماه 59 خرمشهر به دست عراقی‌ها افتاد، با تغییر در سیاست حاکمیتی و تغییر رئیس‌جمهور، وحدت سپاه و ارتش بیشتر و قرارگاه‌های مختلف تشکیل و در نخستین اقدام جلوی حرکت دشمن گرفته و عملیات‌های مختلف طرح‌ریزی شد.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آزادسازی 600 کیلومتر در عملیات طریق‌القدس و 2 هزار و 700 کیلومتر در عملیات فتح‌المبین گفت: با ساماندهی یگان‌ها در قرارگاه کربلا و پشتیبانی نیروهای زمینی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی عملیات برای فتح خرمشهر آغاز و چهار مرحله عبور از کارون، حرکت به سمت مرز بین‌المللی، حرکت به سمت خرمشهر و حرکت به سمت شلمچه طرح‌ریزی شد.امیری‌کیاسری با بیان اینکه پیروزی و فتح خرمشهر در سوم خرداد ماه 1361 بسیار بزرگ بود، بیان داشت: برتری مطلق نظامی در خرمشهر با عراقی‌ها بود، اما لطف خدا بود که خرمشهر آزاد شد.

وی خاطر نشان کرد: جوانان زیادی حاضر شدند، برترین حیثیت وجودی خود را برای برگشت امنیت به کشور در جنگ تحمیلی تقدیم کنند و از سال 59 تا 67 جوان ایرانی مقاومت کرد و کشته شد، اما اشغال کشور را نپذیرفت که این در تاریخ برای همیشه ثبت می‌شود.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه باید فداکاری شهدای هشت سال دفاع مقدس را قدر بدانیم، عنوان کرد: دفاع همچنان باقی است و ما همیشه آماده دفاع از کشور هستیم.

این مسئول تأکید کرد: جوانان و نسل امروز جامعه باید با فداکاری شهدا آشنا شوند تا قادر به تداوم راهشان باشند و همه ما باید تلاش کنیم کشور را با تمام قدرت حفظ و پاسداری کنیم.

به گزارش فارس، در این آیین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر از جمعی از خانواده‌های شهدا و همچنین جانبازان تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/80020/ن40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها