امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84296
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 20
سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نوشت: دوم خرداد سال 1376 هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شد و در پی ...

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نوشت: دوم خرداد سال 1376 هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شد و در پی آن سید محمد خاتمی به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد؛ این پیروزی منجر به ورود اصلاح‌طلبان به عرصه اجرایی کشور و پیدایش جریان دوم خرداد شد.

امروز پس از گذشت 17 سال از این تاریخ، روزنامه‌های اصلاح طلب واکنش‌های مختلفی به این روز نشان دادند.

روزنامه مردم‌سالاری و ابتکار که در روز پنج‌شنبه اول خرداد خبر خاصی را راجع‌به دوم‌ خرداد در صفحه اصلی خود به چاپ نرسانده بودند، در روز شنبه سوم خرداد نیز مطلبی در ارتباط با این موضوع چاپ نکردند.

 

 

اما روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب با انتشار یک گفت‌وگو از محمدرضا خاتمی به روی دکه‌های روزنامه فروشی رفت.

 

«دوم خرداد؛ روزی ماندگار» عنوان پرونده ویژه روزنامه اعتماد به مناسبت سالگرد دوم خرداد است؛‌ پرونده‌ای که در آن مصاحبه، یادداشت و خاطره‌هایی از محسن صفایی فراهانی، حسین مرعشی، زهرا اشراقی، محمد تقی فاضل میبدی، غلامرضا ظریفیان، زهرا شجاعی و فاطمه راکعی منتشر شده است.

 

روزنامه شرق نیز با انتشار تصویری از سید محمد خاتمی به بازخوانی وقایع دوم خرداد 76 با عنوان «17 سالگی گفتمان اصلاحات» پرداخت. «بزرگداشت دوم خرداد شاید وقتی دیگر»، یادداشت مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق با تیتر «راز دوم خرداد» و همچنین یادداشتی با عنوان «اصلاحات؛ به مثابه ضرورت» و گفت‌وگو با علی شکوری‌راد از مهم‌ترین مطالب شرق در سالگرد دوم خرداد به شمار می‌آید.

 اما روزنامه آرمان اکثر مطالب صفحه اصلی روزنامه‌اش را به «دوم خرداد» اختصاص داد؛ «بیرق اصلاحات 76 در دست اعتدال 92»، «24 خرداد امتداد 2 خرداد»، «از 2 خرداد تا 24 خرداد»،‌ «24 خرداد 92 بازگشتی به 2 خرداد 76 بود»، «2 و 3 خرداد حماسه‌های تاریخی کشور» یادداشت سعید حجاریان با عنوان «خرداد 76 قرار نبود پیروز شویم» و مصاحبه احمد پورنجاتی با تیتر«اصلاح‌طلبی هم روش و هم هدف است» نمونه‌هایی از اخبار این روزنامه در سالروز دوم خرداد است.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها