امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84309
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، ابراهیم عزیزی عصر امروز در نشست بسیج سازندگی و اردوهای هجرت خراسان شمالی اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، ابراهیم عزیزی عصر امروز در نشست بسیج سازندگی و اردوهای هجرت خراسان شمالی اظهار کرد: 86 هزار واحد آموزشی، مدرسه و کارگاه آموزشی نیز توسط بسیج سازندگی بازسازی شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح‌های اردوهای هجرت، جوانان معتقد به سازندگی پای کار آمده‌اند افزود: این‌ها تماماً ظرفیت‌های بسیار خوبی برای محرومیت زدایی و توسعه مناطق هستند.

عزیزی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین جوانان انقلابی، تقویت توانمندی‌های کار گروهی و جمعی، از رسالت‌های سازمان بسیج سازندگی است اضافه کرد: همچنین محرومیت زدایی با تفکر ناب بسیجی و کمک به دولت و دستگاه‌های اجرایی از دیگر رویکردها و رسالت‌های این سازمان است.

وی تاکید کرد: بر این اعتقادیم که در هر عرصه‌ای که اراده جوانان و مردم حاکم شود این عرصه همگام با موفقیت خواهد بود و اگر از روحیه و نشاط جوانی در عرصه سازندگی برخورداریم، قطعاً موفق خواهیم بود.

عزیزی  در بخش دیگری توجه به اقتصاد مقاومتی را راهگشای بسیار از مشکلات برشمرد و گفت: همان طور که ملت جانانه طی هشت سال دفاع مقدس مقابله دشمن ایستادگی کردند باید امروز هم با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، موضوع اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با یادآوری اینکه اقتصاد مقاومتی مورد مطالبه رهبری بایستی به گفتمان قالب جامعه تبدیل شود تصریح کرد: از مهم‌ترین استراتژی‌های اقتصاد مقاومتی، تأمین امنیت در حوزه غذایی و برخی دیگراز حوزه‌ها است.

وی با بیان اینکه امروز زن خانواده در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار نقش دارد گفت: باور عمومی در موضوع اقتصاد مقاومتی بایستی بالا برود و در کنار آن از سوی دستگاه‌های مأمور در این زمینه ظرفیت‌سازی و هم‌پوشانی شود.

به گفته عزیزی برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در جامعه بایستی تمامی افراد تأثیر گذار اعم از روحانیون، ائمه جمعه و جماعات پای کار بیایند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بر این اعتقاد هستیم که تنها راه نجات کشور از تحریم‌ها و فشار دشمنان توجه به اقتصاد مقاومتی و رجوع به فرهنگ بسیج است یاد آور شد: این سازمان حدود 40هزار پروژه اقتصاد مقاومتی را آماده کرده است که 23 هزار پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف تولیدی که قبلاً آماده شده بود، واگذار شده است.

وی بر متناسب بودن هر یک از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی با قابلیت‌ها و نیازهای استان‌های کشور را هم مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/63002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها