امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84310
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز شنبه در جلسه هم‌اندیشی معاون و مدیران حقوقی دستگاه‌های اجرایی با دیوان محاسبات کشور ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهارداشت: دیوان محاسبات نقش بسزایی در مبارزه با فساد اقتصادی و اختلاس های مالی دارد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به دیدار با مراجع عظام در قم و توصیه ایشان بر محاسبات و مسایل مربوط به بیت‌المال اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی در سایه سلامت مالی همه دستگاه‌های حکومتی محقق می‌شود و دیوان محاسبات باید نقش خود را در این زمینه به درستی ایفا کند.

امین‌زاده با بیان اینکه دیوان محاسبات زیر نظر مستقیم مجلس شورای اسلامی به کلیه حساب‌های وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای دولتی رسیدگی می‌کند، از تشکیل جلسه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور رسیدگی به حساب‌های مالی مسئولان خبر داد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه مدیران اجرایی کمتر از رویه دیوان محاسبات اطلاع دارند، گفت: ضرورت دارد رویه نظارتی دیوان محاسبات کشور به دستگاه‌های اجرایی آموزش داده شود تا دستگاه‌ها بتوانند فعالیت‌ها و رفتارهای خود را هماهنگ کرده و ریسک مدیریتی هم در این زمینه کاهش پیدا کند.

وی خواستار اتخاذ ترتیبی از سوی دیوان محاسبات کشور برای احقاق حق برخی شاکیان نظام اداری شد تا لزومی به ورود دیوان عدالت اداری در پرونده‌ها نباشد.

امین‌زاده اظهارداشت: برای اصلاح ساختار باید از بالا شروع کنیم و موضوع دیوان محاسبات را بارها در دولت مطرح کردیم؛ گزارش این جلسه را نیز در دولت مطرح خواهیم کرد؛ چراکه اطمینان دارم دوری از فساد، مدیریت جهادی قوی و همچنین تصمیمات عالی باید در کنار یکدیگر اتفاق بیافتند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در این همایش ابراز امیدواری کرد که با دقت دست اندرکاران این نهاد از میزان مفاسد در دستگاه های کشور کاسته شود به طوری که متناسب با نام سال اقتصاد، فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی بتوان به اصلاح نظام اداری پرداخت.

پیش از سخنان معاون حقوقی رئیس‌جمهور رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور به ارائه نظرات و پیشنهادات خود و همچنین آمار و بودجه کشور پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها