امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84316
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر متکی عضو جبهه پیروان و وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در نشست کانون ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر متکی عضو جبهه پیروان و وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در نشست کانون فارغ‌التحصیلان شبه قاره هند که عصر امروز شنبه برگزار شد، ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد اظهار داشت: در این روز با آزادسازی خرمشهر، سرنوشت جنگ رقم خورد.

متکی با بیان اینکه رژیم صدام خرمشهر و فاو را به عنوان دو غنیمت و سنگر خود معرفی می‌کرد، ادامه داد: در مجموع جنگ ما به قضاوت تحلیلگران منجر به پیروزی ملت ایران با مقاومتی جانانه شد و رمز این پیروزی این بود که ملت ما دفاع مقدس را به عنوان یک پروژه ملی تعریف کرد.

وزیر امور خارجه اسبق کشورمان بر همین اساس دفاع مقدس را یک الگو برای همه موضوعات فرابخشی و کلان نظام دانست و گفت: اگر ما آن حوزه‌ها را نیز در پروژه ملی تعریف کنیم، می‌توانیم به موفقیت امیدوار باشیم.

وی با یادآوری این نکته که در آزادسازی خرمشهر ظرفیت‌های دشمن در حمایت از صدام تجمیع شد، گفت: آنها تلاش کردند که اجازه ندهند صدام شکسته شود هرچند که با وضعیت خفت‌باری شکسته شد.

متکی در ادامه با بیان اینکه در یک سال اخیر مجموعه تحولات کشور ما پررمز و راز بوده است نقطه اوج آن را انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته برشمرد و افزود:‌ نفس حضور مردم در جاهایی که نماد مردم‌سالاری است ارمغان و هدیه گرانقدر حضرت امام است و دست به دست شدن دولت‌ها با نگرش‌های مختلف از نمادهای دموکراسی محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه اسبق کشورمان با بیان اینکه من در این یک سال سکوت نکرده بودم، بلکه از فعالیت‌های معمول 5 سال اخیر خود مرخصی گرفته بودم، یادآور شد: واگذاری انتخابات از یک جریان سیاسی به یک جریان دیگر در کشورمان تازگی نداشت از این‌رو جریانات سیاسی باید ارزیابی کنند که آیا ورودشان به یک کارزار سیاسی از ساماندهی لازم برخوردار بوده است.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار