امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84318
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، حسین طاهری بعد از پایان اجرای نمایش «آخرین نامه » که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، حسین طاهری بعد از پایان اجرای نمایش «آخرین نامه » که این روزها به کارگردانی مهرداد کوروش نیا در تالار سایه روی صحنه است ، خاطر نشان کرد: لازم می دانم در همین جا فرا رسیدن سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر را به تماشاگران فهیم و هنرمندان تئاتر تبریک عرض کنم. چرا که این حماسه نقطه عطفی در تاریخ 8 سال دفاع مقدس ماست که همواره به عنوان نمادی از پیروزی و مقاومت مردم کشورمان به حساب می آید.

وی ادامه داد: رویکرد مجموعه مرکز هنرهای نمایشی همانطور که در سال های متمادی نیز توسط همکاران قبلی ام به آن تاکید فراوانی می شد توجه ویژه به نمایش هایی است که در حوزه دفاع مقدس تولید می شد و ما خوشحالیم که در دوره جدید مدیریتی این مرکز به سهم خود تلاش کردیم تا به مناسبت حال و هوای این روزهای کشور که متناسب با سالروز آزاد سازی خرمشهر نمایش هایی را تولید کنیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی با اشاره به آثاری که طی روزهای گذشته و آینده قرار است با موضوع مقاومت و دفاع مقدس میزبان «  تماشاگران باشد، توضیح داد: « پرواز پرندگان مهاجر در صبح روز آخر » به کارگردانی مجتبی رستمی در خانه نمایش اداره تئاتر،بذار یه امشب بگذره » به کارگردانی علی برجی و مریم فتحی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر، « دولیتر در دو لیتر صلح » به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ در تالار شمس و همین نمایش « آخرین نامه » به کارگردانی مهرداد کوروش نیا که امروز میهمان این گروه اجرایی بودیم از جمله آثار نمایشی هستند که توسط هنرمندان عزیز تئاتر با موضوع مقاومت تقدیم دوستداران تئاتر شده است.

طاهری با تقدیر از اجرای نمایش «آخرین نامه» و گروه اجرایی این اثر نمایشی تصریح کرد: کاری که امشب همراه تماشاگران دیدم اثری بسیار دیدنی و جذاب بود که تلاش کرد در قالب یک نمایش مفرح با زاویه نگاهی متفاوت و بدون هیچ پیچیدگی فضایی مناسب و جذاب از جنگ و دفاع مقدس را نشان دهد. به نظر من این کار یک نمونه مناسب برای عرضه آثار کم هزینه مرتبط با موضوع دفاع مقدس و تئاتر مقاومت است که باید نمونه هایی بیشتر از آن در کشور تولید شود.

وی تاکید کرد: گرچه نمایش « آخرین نامه» یک نمونه مناسب برای معرفی یک اثر خوب و باکیفیت در عرصه تئاتر مقاومت است اما باید بپذیریم که هنوز در ابتدای راه هستیم و بهتر است که برای ارائه کارهایی از این دست در کنار سادگی و توجه به مخاطب زاویه سلحشوری و نگاه جامع به زوایای مختلف جنگ از جمله شجاعت، ایثار و ارتباط های انسانی رزمندگان را نیز ارائه کنیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی گفت: به نظر می رسد برای ارتباط با جامعه جوانی که اتفاقا فاصله زیادی با نسل جبهه رفته های ما دارند کارهای زیادی برای انجام داریم . ما نیازمندیم که از مسیر ذهنی نسل رزمندگان شجاع 8 سال دفاع مقدس عبور کنیم و در این میان به رابطه آنها با مادران ، فرزندان و خانواده خود به گونه های مختلف حتی رابطه عاشق و معشوقی که از هم دور افتاده اند نگاه عمیق تری کنیم.

طاهری ادامه داد: این مواردی که به آن اشاره کردم امروزه یک زبان جهانی است و در همه داستان ها ، رمان ها و نمایشنامه هایی که در ملت های مختلف دنیا نوشته می شود این شباهت ها یا به طور کامل دیده می شود و یا آنچنان دور از ذهن نیست. من امیدوارم ارائه چنین فضایی مورد توجه بیشتر مدیران کلان کشور قرار گیرد و موضوع سرمایه گذاری در هنر نمایش به ویژه موضوع دفاع مقدس، همگرایی ملی، باورهای فرهنگی و دینی و معرفی سبگ زندگی ایرانی اسلامی در خانواده ایرانی مورد تامل بیشتری قرار گیرد.

نوید محمدزاده یکی از بازیگران نمایش «آخرین نامه» بعد از پایان اجرای این نمایش با اشاره به سالروز حماسه فتح خرمشهر گفت: در دوران 8 سال دفاع مقدس خیلی ها از جان خود مایه گذاشتند که من به عنوان بازیگر و شما به عنوان تماشاگر به راحتی در این صحنه حضور داشته باشیم. بنابراین اجرای امشب این نمایش را به نمایندگی از تمام گروه به تک تک شهیدان و ایثارگرانی تقدیم می کنم که در 8 سال دفاع مقدس برای حفظ این آب و خاک مردانه جنگیدند.

نمایش «آخرین نامه» شب گذشته و به مناسبت سالروز فتح خرمشهر میزبان هنرمندانی زیادی از جمله شهرام کرمی، افشین هاشمی، بهناز جعفری، آرزو افشار و ... بود. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی «مهرداد کوروش نیا» هر شب به جز شنبه ها در ساعت 19 و در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به روی صحنه می رود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها