امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84337
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 20
رحمت امینی دبیر سی‌و‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره شاخص‌هایی که در انتخاب دبیر جشنواره تئاتر فجر دخیل ...

رحمت امینی دبیر سی‌و‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره شاخص‌هایی که در انتخاب دبیر جشنواره تئاتر فجر دخیل است، گفت: فرد مورد نظر برای مدیریت جشنواره تئاتر فجر باید نسبت به تئاتر دنیا شناخت کامل داشته باشد و با در اختیار داشتن زمان کافی از دو سال قبل بتواند رایزنی‌های لازم برای حضور گروه‌های خارجی موفق را انجام دهد.

وی افزود: دبیر باید هنرمند‌ و گروه‌شناس، مدیر و مدبر باشد. دبیران تمام جشنواره‌های معتبر دنیا هم تجربه مدیریت در عرصه‌های مختلف تئاتری و هم تجربه حضور در گروه‌های تئاتری را دارا بوده‌اند.

بنابراین الزاما یک هنرمند شاخص و مطرح نمی‌تواند دبیر خوبی برای جشنواره تئاتر فجر باشد.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با بیان اینکه تدبیر در مدیریت جز شاخص‌های اصلی دبیر است، گفت: البته هیچ ایرادی ندارد که هنرمندان که تجربه مدیریتی دارند، انتخاب شوند. افرادی مثل حسین پارسایی، حسین مسافرآستانه، محمود عزیزی و ... جز دبیرانی بودند که فعالیت هنری نیز در کارنامه کاری خود داشته‌اند.

امینی به انتخاب ناموفق اسماعیل عالیزاد برای جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: تجربه تلخی را در دوره گذشته داشتیم که دوست عزیزی به عنوان دبیر معرفی شد اما به دلیل نداشتن معیارهای اصلی و لازم در نیمه راه با شکست مواجه شد. این در حالی است که انتظارات از دولت تدبیر و امید بسیار زیاد تا در این دوره اشتباهات گذشته را تکرار نکند. امیدوارم دولت با همان شعار تدبیر و امید در تئاتر جلو برود. تدبیری که موجب انتخاب شدن فردی جامع شرایط برای مهمترین جشنواره تئاتر کشور باشد.

به گزارش فارس، حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی اخیرا برای انتخاب دبیر جشنواره تئاتر فجر بدون در نظر گرفتن پتانسیل مدیریتی موجود در تئاتر، طی اقدامی با هنرمندانی همچون نغمه ثمینی، حسن فتحی، حمید افشار و ... برای دبیر جشنواره تئاتر فجر وارد مذاکره شده است که با جواب منفی آنها مواجه شده است.
 
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار