امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84350
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 40 اثر از پرتره‌های حکمت رحمانی که با تکنیک رنگ روغن در ابعاد کوچک و بزرگ خلق شده بودند از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 40 اثر از پرتره‌های حکمت رحمانی که با تکنیک رنگ روغن در ابعاد کوچک و بزرگ خلق شده بودند از روز گذشته به مدت یک هفته روی دیوارهای گالری پنجره رفت تا «حکایت انسان‌های سرگشته» را به نمایش بگذارد. چهره‌هایی که «حجم تنهایی خود را به دوش می‌کشند و در نگاه خود آینده را انتظار می‌کشند و وفادارانه حامیانشان را می‌جویند.»

این نمایشگاه که پس از حضور حکمت رحمانی در نمایشگاه‌های گروهی گالری پنجره در پاییز 92، گروه پازل در دی ماه 92، خانه هنرمندان در اسفندماه 92، نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش به حساب می‌آید، توانسته تفکر و تکنیک این نقاش را به نمایش بگذارد.

رحمانی درباره خلق آثارش در این نمایشگاه می‌گوید: من معتقدم مخاطب بنا به ذهنیات و زندگی شخصی‌اش برداشتی از کار‌ها دارد که شاید حتی با تعریف من همخوان نباشد و حتی بتوان بنا به این برداشت‌ها به روان‌شناسی مخاطب دست زد، اما من در این آثار می‌خواستم از آشفتگی انسان معاصر و باری که به دوش می‌کشد بگویم.

او ادامه می‌دهد: من برای پیدا کردن موضوع نیازی نیست خیلی تلاش کنم و کافی است به درون خودم رجوع کنم. تکنیک و سوژه تنها ابزاری است برای ارتباط من با مخاطب. ارتباط آنچه در درون من می‌گذرد با آنچه در درون مخاطب می‌گذرد.

او درباره توجه ویژه‌اش به خلق آثار در ابعاد کوچک نیز می‌گوید: من دوست دارم آثار به خانه مردم برود و طبیعی است ابعاد که کوچک شود قیمت‌ها پایین می‌آید اما در ‌‌نهایت معتقدم ابعاد کوچک و بزرگ فرقی ندارد و تنها در مقاطعی چیزی مد می‌شود وگرنه می‌توان ذهنیت خود را به عنوان نقاش روی کاغذ هم پیاده کرد و ارزش هنری داشته باشد.

این نمایشگاه تا 9 خردادماه در گالری پنجره دایر است و علاقمندان می‌توانند ساعت 16 تا 20 هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر، خیابان فرید افشار،انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک 29 طبقه دوم دیدن کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها