امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84390
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه معتقد است که گفت‌وگو با طرف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه معتقد است که گفت‌وگو با طرف اوکراینی بعد از انتخابات ریاست جمهوری هم بعید است آسان‌تر از قبل شود، چرا که وضعیت داخلی در این کشور بسیار دشوار بوده و اوضاع اقتصادی آن  اسفناک است.

انتخابات ریاست‌جمهوری پیش از موعد در اوکراین قرار است فردا، یکشنبه برگزار شود.

مدودیف امروز در برنامه «خبر روز شنبه» در سئوالی در مورد دورنمای روابط مسکو و کی‌یف بعد از انتخابات گفت: "گفت‌وگو با اوکراین آسان‌تر نخواهد شد، برای اینکه هر کشور سعی دارد خط مشی مورد نظر خود را اجرا کند. و در مورد کشوری مانند اوکراین که در شرایط سخت و پیچیده کنونی قرار دارد، این خط مشی چندان مشخص نیست، متغیر است و به تقسیم بندی‌های نیروهای سیاسی در داخل کشور بستگی دارد که در حال حاضر بسیار پیچیده است و از وضعیت اقتصادی آن هم که نمی‌توان صحبتی کرد، چرا که وضعیت آن بسیار اسفناک است."

نخست وزیر روسیه یادآور شد که افرادی در اوکراین در حال حاضر زندگی می‌کنند که بسیار به روسیه نزدیکند و وضعیت آنها در شرایط کنونی بسیار دشوار شده است.

به عقیده وی، بسیار ضروری است که ثبات سیاسی و روند تحولات عادی هر چه زودتر به اوکراین بازگردد، چرا که شرایط فعلی نمی‌تواند بیش از این ادامه پیدا کند.

مدودیف همچنین اعلام کرد که روسیه قصد ندارد فعلا حقوق بین المللی برای منطقه خودمختار کریمه در نظر بگیرد.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها