امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8440
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 101
علی محرر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: 31 هزار تن برگ سبز چای از ابتدای ...

علی محرر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: 31 هزار تن برگ سبز چای از ابتدای سال جاری از چایکاران خریداری شده که 85 درصد آن درجه یک و 15 درصد درجه دو است.

رئیس سازمان چای کشور در پاسخ به اینکه چرا تاکنون پول چایکاران پرداخت نشده است، گفت: پول برگ سبز چایکاران اول یا دوم خرداد پرداخت می‌شود.

محرر ادامه داد: برخی کارخانجات پرداخت سهم خود را آغاز کرده اند، البته وی از میزان پرداخت و اینکه به چند چایکار پرداخت شده است اطلاعی نداشت.

وی در پاسخ به دلیل واردات 3 هزار و 724 تن چای و قهوه به ارزش 16 میلیون و 541 هزار و 146 دلار در زمان برداشت محصول چای گفت: نیاز سالانه کشور به چای خشک 100 هزار تن است که تنها 25 هزار تن آن در کشور تولید می‌شود و به همین دلیل در تمام طول سال واردات چای خشک در کشور وجوددارد.

*برنامه امسال برای پرداخت به موقع پول چایکاران

از محرر سئوال شد، سال گذشته چایکاران مشکلات زیادی در دریافت پول برگ سبز خود داشتند آیا برنامه‌ای برای پرداخت به موقع امسال دارید، گفت: برنامه ریزی شده است که سازمان چای و کارخانه‌ها هر کدام سهم خود را در خریدهای تضمینی پرداخت کنند.

به گفته محرر سهم کارخانه‌ها از پرداخت‌ خریدهای درجه یک 450 تومان، و از خریدهای درجه دو 300 تومان است، همچنین سهم سازمان چای نیز از خرید درجه یک 450 تومان و از درجه دو 200 تومان است.

انتهای پیام/م‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها