امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84413
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری با خبرنگاران، ضمن انتقاد از غرب به دلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری با خبرنگاران، ضمن انتقاد از غرب به دلیل حمایت از "کودتا"، دخالت‌های غرب را عامل بر هم خوردن روند سازنده مذاکرات در اوکراین و بالا گرفتن تنش‌ها در این کشور دانست.

وی در دیدار با روسای شرکت‌های انرژی خارجی و روسیه با اشاره به اختلاف کشورش و دولت موقت اوکراین بر سر قیمت گاز که خطر قطع گاز صارداتی به اروپا را در بر دارد گفت: دولت موقت اوکراین به هیچ وجه حق ندارد برای گاز وارداتی از روسیه درخواست تخفیف قیمت بدهد.

پوتین به گمانه زنی‌ها در خصوص افزایش بیش از پیش تنش ها در روابط غرب و روسیه اشاره کرد و گفت: کسی علاقه به راه افتادن جنگ سرد جدید در دنیا ندارد و من نیز فکر نمی‌کنم این جنگ دوباره میان روسیه و غرب واقع شود.

رئیس‌جمهور روسیه با اشاره  به نگرانی کشورش از رسیدن ناتو به مرزهای روسیه گفت: چه کسی می تواند تضمین بدهد که پس از انقلاب نارنجی جدید – روی کار آمدن دولت موقت اوکراین – نیروهای ناتو به اوکراین اعزام نشوند.

وی با انتقاد دوباره از تحریم‌های غرب علیه کشورش به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، این تحریم‌ها را «غیرسازنده و بی ارتباط به قوانین بین الملل» خواند و تأکید کرد: منزوی کردن کشوری چون روسیه غیرممکن است.

ولادیمیر پتین در این کنفرانس خبری که با حضور خبرنگاران روس و اصحاب مطبوعات از دیگر کشورها برگزار شد، بار دیگر بر آمادگی کشورش برای گفتگوی سازنده با اوکراین در خصوص تعیین شرایط پرداخت بدهی‌های گازی اوکراین به کشورش تأکید کرد.

پوتین در خصوص انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که قرار است فردا در این کشور برگزار شود گفت: روسیه نتیجه این انتخابات را به رسمیت خواهد شناخت.

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد، این اظهارنظرات که ما می‌خوایم اتحاد جماهیر شوروی را احیا کنیم، درست نیست.

رئیس جمهور روسیه در ادامه به اختلافات ارضی کشورش خود با همسایه شرقی یعنی ژاپن پرداخت و گفت‌:ما برای گفت‌وگو در خصوص جزایر کوریل آماده‌ایم اما مطمئن نیستیم طرف ژاپنی آمادگی چنین مذاکراتی را داشته باشد.

پوتین به اظهارات «پرنس چارلز»، پسر ملکه انگلیس در خصوص تشبیه وی با هیتلر نیز واکنش نشان داد و این گفتار به دور از منش یک شاهزاده دانست.

انتهای پیام/ف
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها