امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84424
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۶
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه عربستانی «عکاظ»، با اشاره به درصد بالای رأی مصری های خارج از کشور به «عبدالفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه عربستانی «عکاظ»، با اشاره به درصد بالای رأی مصری های خارج از کشور به «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع پیشین مصر در انتخابات ریاست جمهوری مصر در خارج؛ پیش بینی کرده که پیروزی السیسی در انتخابات تقریبا قطعی است.

این روزنامه همچنین انتخابات ریاست جمهوری امسال را از انتخابات ریاست جمهوری پیشین که در سال 2012 برگزار و با پیروزی «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر همراه شده بود، مختلف دانست و افزود: در آن انتخابات مصری ها وادار شده بودند که از میان بد و بدتر یکی را انتخاب کنند زیرا «احمد شفیق» نماینده بازماندگان «حسنی مبارک» (رئیس جمهور مخلوع مصر) بود و مرسی نیز تنها گروه اخوان را نمایندگی می کرد نه همه مردم این کشور را.

عکاظ در گزارش خود تأکید می کند که دو نامزد فعلی انتخابات ریاست جمهوری مصر از احترام مردم این کشور برخوردار هستند و هر دو با اراده ای ملی و صادقانه به دنبال ارتقای جایگاه مصر هستند.

این روزنامه عربستانی به رئیس جمهور آینده مصر پیشنهاد داده که در دولت آینده شایسته سالاری را ملاک قرار دهد و به دنبال تحقق عدالت و اجرای قانون باشد.

عکاظ افزود: دیدگاهی وجود دارد که عبدالفتاح السیسی در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری «حمدین صباحی» موسس جریان مردمی و دیگر نامزد انتخابات را مأمور تشکیل کابینه کند تا به این ترتیب با همفکری سیاسی و اقتصادی این دو نفر پنجره های جدیدی به روی مصر گشوده شود.

این گمانه ها در حالی منتشر می شود که السیسی بدون هیچ تجربه اجرایی و یا سیاسی به دنبال ریاست جمهوری در مصر است و یکی از مهم ترین انتقاداتی که تا کنون صباحی به السیسی وارد کرده عدم ارائه برنامه انتخاباتی اش است.

السیسی در پاسخ به سوالی که از وی پرسیده شده بود چرا برنامه انتخاباتی به ویژه برنامه اقتصادی اش را ارائه نمی کند گفته بود به دلیل برخی مسائل مربوط به امنیت ملی از این کار خودداری کرده است.

این در حالی است که صباحی برنامه ای نسبتا منسجم درباره مسائل اقتصادی و معیشتی و با محور تمرکز بر موضوعات داخلی ارائه داده است.

انتخابات ریاست جمهوری مصر 5 و 7 خرداد برگزار می شود و از امروز نیز سکوت انتخاباتی پیش از انتخابات آغاز شده است.
انتهای پیام/ب
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها