امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84434
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۶
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا زاکانی ظهر امروز در حاشیه همایش مجمع بسیج شهرستان گرگان در گفت‌وگو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا زاکانی ظهر امروز در حاشیه همایش مجمع بسیج شهرستان گرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: کاری که دستگاه قضایی در برخورد با فساد 3 هزار میلیاردی انجام داد این بود که توانست با یک کار شبانه‌روزی اموال و امکانات این فرد و گروهش را شناسایی کند.

وی ادامه داد: امروز بیش از آنچه خسروی و تیمش غارت کرده بودند امکان برگشت به بانک‌ها مهیا شده و در نوع خودش نویدبخش است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه در مقابله با مفاسد اقتصادی نیازمند فرهنگ‌سازی گسترده‌ای هستیم، تصریح کرد: حضور پیوسته عناصر دغدغه‌مند در دستگاه‌های مرتبط یک نیاز اساسی است.

وی با اشاره به اینکه فساد در بخش‌هایی از کشور سیستمی شده است یادآور شد: اصلاح درون سیستمی، اصلاح برون‌ سیستمی و اصلاح متن جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد.

زاکانی تأکید کرد: برای اصلاح مفسده اقتصادی باید علاوه بر دولت، مجلس و دستگاه قضایی ظرفیت‌ نهادهای انقلابی و مردمی به میدان عمل بیایند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی درباره امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: این اصل قانون ظرفیت بالایی برای پیشگیری ایجاد کرده است آنجایی که «امر به معروف مردم به مسئولان»، «مسئولان به مردم»‌ و «مردم به مردم» مورد توجه قرار گرفته یک اولویت جدی است.

وی امر به معروف مردم به مسئولان را موضوعی مهم خواند و گفت: چشمان تیزبین مردم اگر کجی و ناراستی مسئولان را مشاهده کردند باید تذکر دهند تا از همان ابتدا جلوی انحرافات گرفته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر طی شده ناقص است یادآور شد: فرمانی که مقام معظم رهبری در سال 1380 به سران سه قوه اعلام کردند هنوز عملیاتی نشده است.

زاکانی بیان داشت: سران سه قوه باید در مواجهه با فساد اهتمام جدی داشته باشند و تحقق عدالت را در دستور کار خود قرار دهند.

این مسئول افزود: آحاد مردم به ویژه نخبگان نیز باید در این عرصه حاضر شوند تا اصلاح مفاسد صورت بگیرد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر ارزیابی عملکردش در حوزه اقتصادی بیان داشت: کسی نیست که از عملکرد خودش راضی باشد اگر این بود از خودراضی است ما بدهکار نظام هستیم و امیدوارم بتوانیم به گوشه‌ای از دِین خود به نظام اسلامی عمل کنیم.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در واکنش به توافقنامه ژنو خاطر نشان کرد: دشمن مسیر حرف‌درمانی را در پیش گرفته و از ما فرصت می‌گیرد تا کار خودش را دنبال کند؛ ما نباید مهره دشمن شویم بلکه نسبت به مصالح و منافع ملی کشورمان باید محکم بایستیم و مطالبات جدی خودمان را داشته باشیم.

وی بر ضرورت شفاف‌سازی توافقنامه ژنو تأکید کرد و افزود: نباید به بهانه‌جویی و زیاده‌خواهی‌های دشمن توجه کنیم بلکه باید نسبت به منافع ملی خود ثابت‌ قدم بمانیم.

زاکانی ادامه داد: آنچه مهم است اینکه دشمنان ما به شدت بهانه‌جو و خطرناک هستند لذا باید هم امیدوارم و هم فوق‌العاده هوشیار باشیم و با صلابت در این عرصه وارد شویم تا دشمن نتواند به انقلاب اسلامی طمع کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص آزادی بهزاد نبوی و مسئله حصر سران فتنه گفت: جرمی که بهزاد نبوی مرتکب شده بود بر اساس حکم دادگاه دوره‌اش به پایان رسید و آزاد شد، عناصر فتنه نیز با حکم شورای امنیت ملی محصور هستند نه دستگاه قضایی لذا شورای امنیت ملی نسبت به حصر سران فتنه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

زاکانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر ارزیابی عملکرد دولت مطرح کرد: به نظر بنده بهتر از این هم می‌شد کار کرد ولی باید بیشتر به دولت فرصت بدهیم هر چند مطالبات را باید بگوییم و اگر دولت در مسیر درست حرکت کند باید مورد تشویق قرار گیرد و خطاها نیز مشفقانه تذکر داده شود.

وی با تأکید بر اینکه هوشمندی و حساسیت دقیق نیروی انقلاب یک ضرورت انکارناپذیر است گفت: همه باید در راستای پیشرفت کشور همکاری کنند.
انتهای پیام/83001/ل40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها