امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8446
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 81
یونس اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ افزود: در جلسه علنی دیروز مجلس دو نفر از نمایندگان در تذکر ...

یونس اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ افزود: در جلسه علنی دیروز مجلس دو نفر از نمایندگان در تذکر کتبی به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی نسبت به قیمت پایین خرید تضمینی گندم تولید داخل انتقاد کردند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: نمایندگان به اینکه دلالان عراقی گندم تولید داخل را با قیمت 1200 تومان خریداری می‌کنند، اما قیمت تعیین شده از سوی دولت 720 تومان است، اعتراض کردند.

اسدی گفت: به گفته آنها در صورتی که تدبیری برای خروج گندم از کشور در نظر گرفته نشود، احتمال واردات بیش از سال گذشته نیز وجود دارد با این تفاوت که سال گذشته گندم با ارز 1226 تومان وارد کشور شد، اما امسال ارز 2450 تومان است.

به گفته عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، نمایندگان معترض، نظر دولت در تعیین قیمت خرید تضمینی محصول استراتژیکی مانند گندم را غیر منطقی دانستند که سال گذشته منجر به واردات 7 میلیون تن گندم شد و امسال نیز اگر به درستی مدیریت نشود میزان واردات گندم به 10 میلیون تن می‌رسد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار